Pożegnanie Klas 8

Dnia 20 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas 8. Wydarzenie to miało miejsce na sali gimnastycznej, w obecności rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas 7 i 8. Było to wyjątkowe i wzruszające wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00 od wprowadzenia sztandaru szkoły, co nadało wydarzeniu szczególnej wagi i powagi. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz goście odśpiewali hymn narodowy, co stworzyło podniosłą atmosferę i wprowadziło wszystkich w nastrój odpowiedni do tego wyjątkowego dnia.

Po hymnie głos zabrała Pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu podziękowała uczniom za ich wysiłek i zaangażowanie przez wszystkie lata spędzone w naszej szkole. Żegnając ósmoklasistów, życzyła im powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej oraz sukcesów w dorosłym życiu. Jej słowa były pełne ciepła i otuchy, co z pewnością dodało odwagi opuszczającym mury naszej szkoły uczniom.

Głos zabierali również wychowawcy klas, którzy wspominali wspólne minione chwile i życzyli swoim wychowankom powodzenia w dalszej karierze życiowej. Podziękowania Wychowawcą, Dyrekcji Szkoły , Gronu Pedagogicznemu złożyli rodzice klas ósmych (dziękowali za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość i wskazywanie właściwej drogi).

Następnie przyszedł czas na rozdanie pamiątkowych dyplomów i wyróżnień. Każdy z uczniów klas 8 otrzymał dyplom ukończenia szkoły podstawowej oraz drobny upominek. Uczniowie, którzy szczególnie wyróżnili się w nauce, sporcie czy działalności na rzecz szkoły, zostali nagrodzeni specjalnymi wyróżnieniami. Wychowawczynie klas 8, Pani Monika Rozmus i Pani Izabela Karbarz, z dumą i wzruszeniem wręczały dyplomy swoim podopiecznym, gratulując im osiągnięć i życząc dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, która dostarczyła wszystkim zebranym wielu emocji i radości. Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie szkolnego chóru, prowadzeni przez Panią Annę Kuśnierz. Wykonali oni dwie piosenki, które poruszyły serca publiczności i wprowadziły ją w nostalgiczny nastrój. Ich występ był pełen pasji i zaangażowania, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu był występ taneczny, w którym udział wzięła uczennica z klas 7 (Alicja) wraz ze swoimi partnerem. Zaprezentowali oni układ w tańcu towarzyskim, który zachwycił zgromadzonych swoją elegancją i synchronizacją. Młodzi tancerze pokazali, że ciężka praca i treningi przynoszą niesamowite efekty, a ich występ był jednym z najjaśniejszych punktów uroczystości.

Uroczystość pożegnania klas 8 była nie tylko czasem podsumowań i refleksji, ale również okazją do wspólnego świętowania i radości. Wszyscy zebrani – uczniowie, rodzice, nauczyciele – mogli poczuć dumę z osiągnięć ósmoklasistów i wspólnie cieszyć się z ich sukcesów.

To wyjątkowe wydarzenie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i serdecznymi pożegnaniami. Każdy z uczniów opuszczał salę gimnastyczną z uśmiechem na twarzy i głową pełną wspomnień. Jesteśmy pewni, że nasi ósmoklasiści będą odnosić sukcesy na kolejnych etapach swojej edukacyjnej i życiowej drogi.