Zielona kraina – warsztaty kulinarno – edukacyjne

W dniu dzisiejszym (5.02.br.) klasa 4c uczestniczyła w ogólnopolskich warsztatach kulinarno-edukacyjnych w ramach projektu „Zielona Kraina”.
Warsztaty „Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Warsztaty składały się z trzech części: teoretycznej, praktycznej połączonej z degustacją oraz podsumowującej. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie komponowali zdrowy posiłek składający się z zielonego koktajlu, sałatki oraz pysznego deseru. Wspólnie dyskutowali również na temat wpływu dobrze zbilansowanej diety na ich samopoczucie oraz energię życiową. Warsztaty bardzo podobały się uczniom.
Relacja i zdjęcia: Iwona Tabor