Akademia z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

W dniu 16.10.br. miała miejsce w Naszej Szkole Akademia z okazji 40 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna.

Akademia miała bardzo bogatą oprawę artystyczną – zarówno pod względem treści jak i doboru pieśni (najbardziej ulubionych przez Ojca Świętego).  Uczniowie w bardzo dojrzały sposób przedstawiali życiorys Jana Pawła II, pojawiły się anegdoty z życia świętego odgrywane przez uczniów. Wszystko to było przeplatane homiliami, przemówieniami – Jana Pawła II. Piękną oprawę muzyczną zapewnił szkolny Chór prowadzony przez p. Annę Kuśnierz. Całą akademię opracowała p. Elżbieta Kowalska.

Akademia była dobrą lekcją historii  dla młodego pokolenia ale i próbą przekazania jego nauk sposobu postępowania, życia ewangelią. Papież Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania dla współczesnego człowieka.
                     Ojciec Święty pozostawił wszystkim niezwykłe świadectwo pobożności, świętego życia.