Luźne lekcje z naukowcami – projekt edukacyjny

W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 świetlica szkolna przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego zatytułowanego „ LUŹNE LEKCJE Z NAUKOWCAMI”.
Program przewidywał przeprowadzanie różnorakich eksperymentów, prelekcje filmów o naukowcach, ich życiu i wynalazkach. Uczniowie zapoznali się z postaciami: Marii Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika, Alberta Einsteina, Thomasa Edisona czy Alfreda Nobla.
Eksperymenty takie jak : Wulkan, Bańka w bańce, Deszczowa chmurka, Wędrująca woda, Lawa lampa, Malowanie na mleku, Wędrująca woda, Gazowy balon, Sople soli- cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Podczas ich wykonywania nauczyciele Aneta Curzytek i Robert Pikiel wyjaśniali w jaki sposób zachodzą reakcje chemiczne w przeprowadzanych próbach. Uczniowie naocznie mogli przekonać się co stanie się po zmieszaniu wybranych produktów, jakie będą efekty przeprowadzonych działań i jak będzie wyglądał końcowy produkt eksperymentu.
W fotorelacji publikujemy zdjęcia w przeprowadzanych doświadczeń wraz z ich autorami (uczniami ) i efektami ich zabawy.

Informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości

p. Roberta Pikiela