Czas Bożego narodzenia to wyjątkowy okres …

Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy spędzamy chwile z rodziną, przyjaciółmi, śpiewamy wspólnie kolędy, podziwiamy świąteczne scenerie pojawiające się w kościołach, jak i w przestrzeni publicznej. Stroiki, choinki oraz szopki mają nas wprowadzić w tę wyjątkową, świąteczną atmosferę, oraz przypominać o prawdziwym znaczeniu Świąt. Tradycja tworzenia szopek wywodzi się z Asyżu, kiedy to św. Franciszek, z okazji wigilii Bożego Narodzenia zorganizował w 1223 roku pierwszą na świecie żywą szopkę. W Szkole Podstawowej nr 24 w Rzeszowie, dzieci uczęszczające na świetlicę wraz z wychowawcami świetlicy, również wykonały taką szopkę bożonarodzeniową. Konstrukcję przedstawiającą stajenkę z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, można zobaczyć w holu głównym naszej szkoły. Ta wystawa jest miłym i ciekawym wprowadzeniem w zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Uczniowie i wychowawcy świetlicy

Zdjęcia dzięki uprzejmości