Razem dla autyzmu – podsumowanie akcji

W piątek, w ramach Dnia Świadomości Autyzmu udało się zorganizować akcję pt. „Razem dla autyzmu”. Wykonano wiele prac plastycznych z dominującymi niebieskimi motywami – motyli, puzzli, serc.  Poza tym – w zależności od pomysłowości, otwartości i zaangażowania wychowawców w klasach   odbywały się pogadanki i mini wykłady oraz czytanie bajek i tekstów terapeutycznych – m.in. pt. „Czarodziejka”.

Nadrzędnym celem akcji było oczywiście wyrażenie (za pomocą odpowiedniego ubrania) akceptacji dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i poszerzenie świadomości z czym mierzą się na co dzień takie osoby i jak im możemy pomóc.

Mam nadzieję, że po Naszej akcji coraz więcej osób będzie świadomych i otwartych na  zróżnicowane potrzeby sensoryczne osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – a człowiek inny nigdy nie będzie utożsamiany z kimś  gorszym czy też mniej wartościowym…                       Ciepłe i serdeczne podziękowania kieruję do wychowawczyń, dzięki którym akcja miała bardzo konkretne ludzkie twarze.

Dziękuję Pani Ewie (wychowawczyni klasy 1a), Pani Eli (wychowawczyni klasy 1b), Pani Madzi (wychowawczyni klasy 2d) oraz Paniom wychowawczyniom i pracownikom z Punktu Przedszkolnego (Pani Joli, Pani Ali i Pani Małgosi) za przygotowanie dzieci i udział w akcji.

Zachęcam od obejrzenia fotorelacji a dodatkowo – uczniów klas IV –VIII gorąco zapraszam do udziału w plastycznym konkursie z atrakcyjnymi nagrodami – pt. „A jak autyzm A- jak akceptacja”.

Fotorelacja:

Przygotowała: