Podsumowanie marzec

Marzec to już siódmy, wiosenny miesiąc naszej szkolnej nauki i pracy. Czas niezwykle bogaty w różne wydarzenia. 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z kolei 8 marca – Dzień Kobiet. Świętowaliśmy go bardzo hucznie we wszystkich klasach…Chłopcy, Panowie kupowali drobne prezenty swoim koleżankom, Paniom, składając piękne życzenia. Ciągle trwa akacja pomocy charytatywnej dla uchodźców z Ukrainy. 26 dzieci z Ukrainy, nowych uczniów przybyło również i do naszej szkoły aby normalnie uczyć się, zdobywać wiedze, zawierać przyjaźnie, wrócić do normalnego życia. Jak co roku o tej porze „pojawiły” się nowe konkursy (nie tylko o tematyce wielkanocnej !) – m.in. „Konkurs geograficzny”, „Konkurs wiedzy o Rzeszowie”, „Baranki, pisanki, kraszanki”- ozdoby świąteczne, „Pokój zagadek”, „Konkurs recytatorski”. Kilka konkursów rozstrzygnięto: „Zwierzęta w zimowej aurze”, „Ptaki z mojego karmnika”, „Zima w przysłowiach”, „Namaluj zimę”. W marcu odbyły się również rekolekcje szkole…, uczniowie klas starszych zaangażowali się w Świąteczny Wolontariat. Więcej o innych wydarzeniach dowiemy się z poniższej prezentacji. Zapraszamy do przeglądnięcia materiału !

Materiał dzięki uprzejmości

p. Jolanty Partyki – Piegdoń