Podsumowanie kiermaszu wiosennego

Dzisiaj, pierwszego dnia wiosny, uczniowie naszej szkoły przygotowali kiermasz z kwiatami i rzeżuchami na rzecz potrzebującej Ukrainy.

Była to okazja do poprowadzenia wywiadu z nowymi kolegami z Ukrainy, którzy w ostatnich dniach zostali przyjęci do naszej szkoły oraz z osobami (uczniami), które przyczyniły się do pomocy.

Pierwszego wywiadu udzielił nowy kolega Illia Ivchenko z klasy 7b.
-Jak czujesz się w nowej szkole, czy klasa dobrze cię przyjęła?
-Czuje się całkiem nieźle, klasa mnie bardzo dobrze przyjęła.

Następną osobą udzielającą wywiadu był Arseniy luzhytskyi z klasy 7a.
-Jak się czujesz z tym że Polska pomaga Ukrainie?
-Cieszę się bardzo z tego powodu, uważam, że nasz kraj i Polska są jak bracia i powinniśmy sobie pomagać.

Trzecia osoba udzielająca wywiadu to biorący udział w akcji Tymek Czyrek z klasy 7a.
-Dlaczego wziąłeś udział w tej charytatywnej działalności wspomagającej naszych sąsiadów?
-Dołączyłem do akcji, ponieważ chciałem bardzo pomóc potrzebującej Ukrainie, która teraz nie obejdzie się bez naszego wsparcia.

Kolejną osobą biorącą udział w wywiadzie była nasza młodsza uczennica Solomiia Sztaj z klasy 1b.
-Co podoba ci się w polskiej szkole?
-W nowej szkole są bardzo ciekawe i fajne lekcje, nauczyciele są bardzo mili i w klasie panuje przyjazna atmosfera.

Następnie do wywiadu dołączył uczeń klasy 4a Ernest Mystyk.
-Jak radzisz sobie z językiem polskim, masz z nim jakieś problemy?
-Nie mam jakiś wielkich problemów z tym językiem, wszystko rozumiem i na razie dobrze mi idzie.

W naszym wywiadzie również wziął udział Ignacy Dziepak z klasy 7c, który zasadził rzeżuchę, przyczyniając się do wzbogacenia akcji.
-Co skłoniło cię do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu?
-Do wzięcia udziału skłoniła mnie chęć pomocy potrzebującej Ukrainie.

Ostatnią osobą biorącą udział w wywiadzie był Aleksander Siewierski z klasy 7a.
-Ile mniej więcej nasza szkoła zebrała pieniędzy z tego kiermaszu?
-Nasza szkoła zebrała mniej więcej 300 zł, ale jeszcze ta akcja nie została zakończona.

Dziękuję serdecznie osobom biorącym udział w tym wywiadzie oraz w kiermaszu wiosennym na rzecz Ukrainy, której życzymy szybkiego powrotu do wolności.

Wywiad poprowadziły uczennice klasy 7c, Patrycja Stolarz wraz z Iriną Hvozdynską, dzięki której była możliwość porozumienia się z nowymi uczniami z Ukrainy.