Podsumowanie pierwszych trzech miesięcy szkoły

Za nami 2,5 miesiąca nauki i pracy stacjonarnej w reżimie sanitarnym. Uczniowie oraz pracownicy szkoły w przestrzeniach wspólnych muszą zakrywać usta i nos, lekcje i przerwy spędzamy w klasie.

Cala społeczność szkolna musiała dostosować się do nowych warunków pracy i nauki. Wiele działo się w Naszej szkole już na początku roku szkolnego, we wrześniu. Udanym „debiutem” okazał się Ogólnopolski Tydzień Szczęścia – akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczennica Agata Dziepak (z klasy 8B) – w dniach 25 – 26.09.br. brała udział w Mistrzostwach Polski do lat 16 w Karpaczu w LA. Pod koniec miesiąca obchodziliśmy hucznie Dzień Chłopaka. Zorganizowane zostały również liczne wycieczki klasowe, wyjścia oraz konkursy.

Październik obfitował w szereg imprez, akcji i różnych wydarzeń. 6 października w rekordowym tempie przeprowadzona została próbna ewakuacja szkoły. Doniosłą, coroczną uroczystością było Pasowanie na Ucznia Szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele zorganizowali wiele nowych akcji, np. Dzień Garnituru, „Eko – stroiki – słoiki – mniej śmieci, więcej pamięci”. Odwiedziła nas również ze swoją audycją Muzyczna Szkoła Yamaha. Uczniowie klas 5 wykonali ciekawe projekty – modele komórek roślinnych i zwierzęcych. Ogłoszono również kilka nowych konkursów („Mój przyjaciel zwierzak”, czy „Plakat, który rozweseli„, „Konkurs na komiks„). Rozstrzygnięto także konkurs na dynię Halloween, a wcześniej recytatorski – poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Trwa ponadto nowy, innowacyjny konkurs „Zostań omnibusem – kody QR” (aktualnie jego drugi etap, tym razem geograficzny). W październiku nie zabrakło również sukcesów sportowych naszych uczniów (m.in. sukces uczennicy Wiktorii Sycz w Mistrzostwach Polski federacji PZFK oraz 3 miejsce dziewcząt w Przełajowych Zawodach Sztafetowych). Pod koniec miesiąca ogłoszony został przez nauczycieli – polonistów nowy, literacki konkurs „Cztery pory roku”. 29 października uczniowie wraz z nauczycielami złożyli na grobach osób związanych z naszą szkołą wykonane przez dzieci eko – wieńce. W dzień Wszystkich Świętych młodzież klas 7 i 8 zaangażowała się w wolontariat podczas kwesty na cmentarzu na rzecz bezdomnych i ubogich organizowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Alberta w Rzeszowie. Chętni uczniowie włączyli się w nową szkolną inicjatywę – Tydzień ze Świętymi. Dzieci miały możliwość przebrania się za dowolną, świętą postać. Rozstrzygnięto również dwa konkursy: „Ulubiony zwierzak z książki” oraz „Mój przyjaciel – zwierzak”. Zakończona została również akcja Dzień Kundelka. Podopieczni schroniska otrzymali od naszych uczniów dużą pomoc – spore ilości karmy. 10 listopada włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu„. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy, a potem wysłuchaliśmy audycji przez radiowęzeł z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas 6 wykonali projekt polegający na złożeniu serwetek na kilka różnych sposobów.

Więcej o wydarzeniach szkolnych dowiemy się z poniższej prezentacji od września do listopada.

Zapraszamy do przeglądnięcia materiału!