SUKCESY ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZENNIC!

Uczennice Naszej Szkoły Julia Sałek z klasy 6a, Laura Malinowska z klasy 7c oraz Ania Płodzień z klasy 8b osiągnęły sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj-tak żyłem”.

Julia Sałek i Ania Płodzień zdobyły II miejsca,

natomiast Laura Malinowska zdobyła wyróżnienie.

Konkurs zorganizowany został przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie pod honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Patronat medialny objęło Radio Via i Polskie Radio Rzeszów.

Uczniowie po zapoznaniu się z sylwetką bł. ks. Jerzego mieli za zadanie zilustrować wybraną przez siebie sentencję. Myślą przewodnią było główne hasło i słowa bł. ks. Jerzego „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”. Do konkursu napłynęło ponad sto prac, z których wyłoniono najlepsze. Dziewczynki pięknie i w artystyczny sposób, na najwyższym poziomie przedstawiły wybraną sentencję. Prace budziły zachwyt i podziw wszystkich.

Dziewczynki były bardzo wzruszone i jak prawdziwe artystki udzieliły również wywiadu rzeszowskiej telewizji.

Każda z nich otrzymała piękne nagrody, wartościowe książki i upominki.

Po skończonej uroczystości dziewczynki zwiedziły także galerię prac młodzieży uczącej się w tutejszym Liceum Plastycznym.

Zostaliśmy oprowadzeni po galerii i zaznajomieni z twórcami znajdujących się tam prac.

Może i prace naszych uczennic będą kiedyś cieszyć oko poszukiwaczy sztuki w Miejskiej Galerii Szkoły Plastycznej….Zobaczymy…

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!

Informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości
p. Anny Kuśnierz