Jasełka szkolne 18.01

18.01,2024 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste jasełka czyli przedstawienie na cześć narodzonego Jezusa. To ważne wydarzenie wpisane jest w rocznicę  800 – lecia przygotowania pierwszych jasełek przez św, Franciszka z Asyżu.

Uroczystość ta wymagała wkładu pracy wielu uczniów oraz nauczycieli tj.:

p. J. Zając,

p. J. Goszki,

p. M. Filar,

p; E. Sołtys,

p. A. Kuśnierz.

Na wstępie dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaśpiewały w rytmie góralskiej nuty ,,Pastorałkę od serca do ucha”. W dalszej części uczniowie klasy 4a pokazali tradycyjne przedstawienie ze Świętą Rodziną, pastuszkami i królami. Występy młodych aktorów ubogacone zostały pięknymi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego. Na końcu wystąpiły dzieci z klasy 3d przekazując całej społeczności szkolnej serdeczne wierszowane życzenia na Nowy Rok oraz śpiewając uroczą kolędę pt. ,,Tylko jedna taka Noc”.

Uroczysty charakter jasełek podkreślała dekoracja bożonarodzeniowa ( baner,  stajenka, choinki) oraz stroje uczniów ukazujące Maryję, św. Józefa. pasterzy, królów, a także owieczki.

Praca nad przygotowaniem całego przedstawienia trwała prawie 3 miesiące, stąd należą się podziękowania podziękowania zaangażowanym nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, a także Dyrekcji za przychylność i za obecność podczas uroczystości.