Podsumowanie roku szkolnego 2022/23

Kolejny rok szkolny 2022/23 przechodzi do historii, był z pewnością wyjątkowy dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Podczas całego roku szkolnego uczniowie mieli możliwość udziału w licznych wydarzeniach, takich jak zawody sportowe, konkursy i akademie. Dzięki temu wiele z nich mogło wykazać się swoimi umiejętnościami i talentami.

Były liczne sukcesy naszych uczniów którzy,  pracowali na miarę swoich możliwości. Świadczą o tym bardzo dobre średnie na koniec roku szkolnego uzyskane przez poszczególne klasy. Na kartach prezentacji przedstawiłem ważniejsze wydarzenia z życia szkoły i sukcesy uczniów z różnych klas. Było ich jak co roku naprawdę wiele:

• imprezy klasowe, szkolne,
  • wycieczki, wyjścia klasowe do kina, teatru, muzeum,
  • różne konkursy szkolne, międzyszkolne, kuratoryjne,
  • prace uczniów w różnej formie (zdjęcia obrazów, rzeźb, modeli czy różne prezentacje przedmiotowe, quizy),
  • imprezy ogólnoszkolne ( jasełka, Narodowe Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 maja itp.)
  • liczne sukcesy sportowe,
  • liczne akcje charytatywne,
  • akcje Samorządu Uczniowskiego (Dzień bez plecaka, pierwszy dzień wiosny, dzień śpiocha)
  • sukcesy przedmiotowe na poziomie kuratoryjnym.

Wszyscy kolejny rok uczyliśmy się czegoś nowego, nabywając jednocześnie nowe umiejętności i pokonując przy tym wszelkie opory przed nową technologią. W tym roku mieliśmy wyjątkową możliwość skorzystania z projektu „Laboratoria przyszłości”. Jak czytamy na stronie www.gov.pl – „Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.” Nauczyciele podnosili swoje kompetencje cyfrowe biorąc udział w kilkumiesięcznym kursie – Google for education., zakończonym egzaminem. Dzięki temu szkole Google przyznało odznakę „Innowacyjna szkoła Google„.

Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim Rodzicom zaangażowanym w procesy dopilnowywania swoich dzieci w trakcie trwania nauki, a także współpracy ze szkołą. Dziękujemy za wszystkie gesty sympatii i zrozumienia.

Gratulujemy wszystkim uczniom przeróżnych sukcesów odniesionych w trakcie trwania nauki – odzwierciedleniem waszego zaangażowania w proces edukacji będą  świadectwa z paskiem na koniec roku wręczone przez wychowawcę klasy. Gratulujemy Rodzicom przeróżnych, nawet najmniejszych sukcesów Waszych dzieci – niech przyszły rok przyniesie jeszcze lepsze osiągnięcia i wyniki w konkursach, zawodach sportowych czy nauce.

Nauczycielom gratulujemy wytrwałości i cierpliwości w przekazywaniu wiedzy uczniom, a także koordynowania i zorganizowania różnych działań o charakterze szkolnym, charytatywnym, czy pozaszkolnym (wycieczek, rajdów, wyjść, akcji, imprez). Każdy z  nauczycieli pracował z ogromnym zaangażowaniem, pomagając uczniom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Dzięki temu każdy z nich mógł osiągnąć swój indywidualny sukces.

Teraz, gdy kończy się rok szkolny, życzymy wszystkim uczniom wspaniałych wakacji pełnych radości, relaksu i ciekawych przygód. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, bawienia się z rodzeństwem i przyjaciółmi oraz zgłębiania swoich zainteresowań.

Nie zapominajcie o tym, co nauczyliście się w ostatnim roku. Wykorzystajcie swoją wiedzę i umiejętności, aby rozwijać się dalej i osiągać kolejne cele. Życzymy wam powodzenia w dalszej nauce i już nie możemy się doczekać, abyśmy mogli znowu spotkać się w szkole i kontynuować naszą przygodę z nauką!