Podsumowanie czerwca

Czerwiec to już ostatni miesiąc nauki i pracy w szkole. W miesiącu tym miało miejsce wiele wycieczek integracyjnych klas do ciekawych miejsc Kraków, Zator – Park Rozrywki, Karpacka Troja, zagroda słowiańska, Leśna Zagroda itp. Liczne wyjścia klas do teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakle teatralne, wycieczki po Rzeszowie (podziemi rzeszowskich). 1 czerwca to Dzień Dziecka i liczne imprezy klasowe organizowane przez wychowawców klas – którzy zapewnili wiele atrakcji swoim wychowankom,

W czerwcu odbyło się kilka konkursów przedmiotowych m.in. konkurs fizyczny z WOS – u, rozstrzygnięto konkurs na „Wirtualne wycieczki” – geograficzny, poznaliśmy też najlepszych szkolnych recytatorów. W ostatnich dniach odwiedziła nas po raz ostatni Szkoła Muzyczna YAMAHA, były też inne lekcje umuzykalniające w klasach 1 – 3.

Poznaliśmy grę L’auditorium sì – inspirowaną encykliką papieża Franciszka LAUDATO SI, która została przygotowana przez Centrum Rozwiązań Systemowych https://laudatosi.crs.org.pl/pl/
Nakład wydrukowanej gry skończył się jednak na naszą prośbę CRS udostępnił oryginały tej Gry. Pionki zostały przygotowane przez uczniów z recyklingowych korków, kostki drewniane przez Towarzystwo Br. Alberta, plansze wydukane, a woreczki na pionki uszyła mama nowej uczennicy z Ukrainy.

W punkcie przedszkolnym odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty – dzieci przedstawiły zebranym rodzicom program artystyczny były śpiewy, tańce i laurki dla mam i tatusiów.

Wielu uczniów naszej szkoły odniosło znaczące sukcesy sportowe szczególnie w sportach walki, tenisie i piłce ręcznej.  9 czerwca w WDK – Rzeszów odbyła się wielka Gala wręczenia statuetek i dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych kuratoryjnych.  Trzech uczniów z naszej szkoły jest laureatami tych konkursów (historia, język francuski, matematyka).

W ostatnim tygodniu szkoły miał miejsce Dzień Sportu, pożegnanie klas ósmych i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22.

Więcej o innych wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkole do zobaczenia w poniższej prezentacji.