Podsumowanie kwietnia

Kwiecień obfitował w szereg wydarzeń. Liczne akcje charytatywne wolontariat świąteczny, kiermasze („Kartki wielkanocne”, „Kup pierniczka do koszyczka”, „Paczka dla rodaka”, paczki świąteczne dla potrzebujących na święta) zbiórki rzeczowe i pieniężne.

Hitem w tym miesiącu była akcja Dzień bez plecaka w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna, przychodząc do szkoły bez plecaka ale za to przynosząc książki, zeszyty  w innym opakowaniu (koszykach, walizkach, reklamówkach, workach itp.). W kwietniu organizowane były liczne wyjścia m.in. na UR do laboratorium chemicznego, nowej biblioteki publicznej na Zalesiu, teatru Maska – warsztaty teatralne.

Uczniowie odnieśli sukcesy sportowe m.in. w  Mistrzostwach Polski w cheerleadingu sportowym, karate, judo. Były i inne sukcesy m.in w konkursie geograficznym – kuratoryjnym „Cudze chwalicie swego nie znacie” .  Pani M. Maga zorganizowała dzień świadomości autyzmu – celem tej akcji było uwrażliwienie uczniów na osoby dotknięte tą chorobą.

Do naszej szkoły w miesiącach marzec – kwiecień przybyła znaczna liczba uczniów z Ukrainy (dzieci ukraińskie biorą udział w zajęciach szkolnych, integrują się w zespołach klasowych). 22 kwietnia miał miejsce w naszej szkole dzień Ziemi. Odbywały się konkursy szkolne  „Kartka świąteczna”,  „Baranki, pisanki, kraszanki…” Inne ciekawe inicjatywy to spotkanie z Kolumbijką, Międzynarodowy Dzień Książki  w szkole czy roboty w klasie 1d. Więcej o innych wydarzeniach kwietnia w poniższej prezentacji.