Podsumowanie grudnia…

Grudzień to wyjątkowy miesiąc dla całej społeczności szkolnej. Nasze myśli i serca „biegną” ku nadchodzącym Świętom Bożego Narodzenia. Niektóre klasy z powodu kwarantanny musiały pozostać w domu i uczyć się zdalnie. 20 grudnia wszystkie już oddziały rozpoczęły naukę zdalną, pozostając w swoich domach.

Cały przedświąteczny czas „przepełniony” był różnorodnymi akcjami i charytatywnymi inicjatywami, który miały pomóc innym w przygotowaniach do Świąt. Na początku miesiąca ogłoszony został nowy projekt „Świąteczne ekoozdoby” oraz konkursy świetlicowe „Pilny list do świętego Mikołaja”, oraz „Postać świętego Mikołaja – biskupa”. Uczniowie z klasy 7 przygotowali specjalny adwentowy kalendarz. Każdy dzień grudnia to jedno wezwanie, postanowienie, które można realizować w przedświątecznym czasie. Znalazł on również swoje odzwierciedlenie w wersji elektronicznej. Przygotowana również została specjalna prezentacja o zwyczajach Bożonarodzeniowych oraz świąteczny quiz (nie tylko dla dzieciaków). Szkolne Koło Caritas oraz biblioteka szkolna zainicjowała akcję dobroczynną „Bądź dobry jak anioł”, oraz pomysł na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną życzeniami dla chorych dzieci w szpitalu.

W mikołajki 6 grudnia uczniowie naszej szkoły zostali pomocnikami świętego Mikołaja, włączając się w akcję Samorządu Uczniowskiego. Święty Mikołaj odwiedził również punkt przedszkolny i szkolną świetlicę, a klasa 2a uczestniczyła w mikołajkowych warsztatach z robotyki. Rozstrzygnięto również szkolny, informatyczny konkurs „Zróbmy komiks”.

Uczennica klasy 8b Agata Dziepak zakwalifikowała się do drugiego etapu kuratoryjnego konkursu z języka hiszpańskiego, a Miłosz Sitek z klasy 8c z historii i geografii. Trójka naszych uczniów zdobyła główne nagrody w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel miś – gumisie” Kolejny już raz zainicjowana została akcja „Góra Grosza” (Samorząd Uczniowski). Trwa również zbiórka nakrętek dla chorej Emilki.

Więcej o wydarzeniach dowiemy się z grudniowej prezentacji. Zapraszamy do przeglądnięcia materiału!

Materiał przygotowała

p. Jolanta P – P