Rzeszów nie zgadza się na smog

W ramach zadania „Rzeszów nie zgadza się na smog”, dzieci ze szkół uczestniczących w happeningu antysmogowym (w dniu 19 listopada przed Ratuszem Rzeszowa) przekazały na ręce Mirosława Ruszały – ekologa ze Stowarzyszenia EKOSKOP – prawie 200 „antysmogowych listów pisanych do sąsiadów”. Autorami są dzieci w wieku od 8 do 10 lat, które podpisywały listy imionami. Listy są pełne troski o stan powietrza i jego wpływu na ich zdrowie.

Elektroniczne wersje kolaży „listów do sąsiadów” przekazujemy Państwu celem wydrukowania i wykorzystania na „antysmogowych” lekcjach wychowawczych, do pracy szkolnego koła ekologicznego bądź faktycznego dostarczenia wydrukowanych listów do skrzynki pocztowej „mało proekologicznych sąsiadów” celem zaapelowania o poszanowanie wspólnego powietrza i niepalenie śmieci.

Źródło:

Wydział Edukacji, Ekoskop, Gmina Miasto Rzeszów