Listopad minął….

Mija kolejny miesiąc pracy i nauki stacjonarnej w naszej szkole. Niektóre klasy z powodu kwarantanny musiały pozostać w domu i uczyć się zdalnie. Listopad to czas zadumy, refleksji i pamięci. W dzień Wszystkich Świętych młodzież klas 7 i 8 zaangażowała się w wolontariat podczas kwesty na cmentarzu na rzecz bezdomnych i ubogich organizowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Alberta w Rzeszowie. Chętni uczniowie włączyli się w nową szkolną inicjatywę – Tydzień ze Świętymi. Dzieci miały możliwość przebrania się za dowolną, świętą postać. Rozstrzygnięto również dwa konkursy: „Ulubiony zwierzak z książki” oraz „Mój przyjaciel – zwierzak”. Zakończona została również akcja Dzień Kundelka. Podopieczni schroniska otrzymali od naszych uczniów dużą pomoc – spore ilości karmy. 10 listopada włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy, a potem wysłuchaliśmy audycji przez radiowęzeł z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas 6 wykonali projekt polegający na złożeniu serwetek na kilka różnych sposobów. Kontynuacją akcji „Eko – stroiki, słoiki – mniej śmieci, więcej pamięci” było przedsięwzięcie, proekologiczna akcja pod nazwą „Zniczodzielnia” czyli regał recyklingowy na znicze, który powstał we współpracy Szkoły Podstawowej  nr 24 i Centrum Integracji Społecznej przy Towarzystwie Pomocy Brata Alberta w Rzeszowie. Regał został zamontowany na cmentarzu na Zalesiu. Idea regału narodziła się w szkole, instrukcja została opracowana przez uczennice. Całą akcję koordynowała pani Ewa Warchoł we współpracy z innymi nauczycielami. 22 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Życzliwości, a kilka dni później Dzień Śpiocha. Rozstrzygnięto coroczny, szkolny konkurs „Prace do kalendarza” Chętni uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne. Nad całością czuwała pani Anna Kuśnierz. Kilka dni temu rozpoczął się również kolejny etap informatycznego, innowacyjnego konkursu „Zostań omnibusem – kody QR„, tym razem biologiczny. Nauczyciele świetlicy ogłosili wyniki konkursu fotograficznego „Jesienny pejzaż„. Jak co roku zorganizowana została akcja przedświątecznej pomocy dla dzieci z naszego Podkarpackiego Hospicjum. Trwa również konkurs plastyczno – literacki „Pilny list do świętego Mikołaja” i  konkurs świetlicowy o „Świętym Mikołaju – biskupie„.

Autorka podsumowania listopada

Jolanta Partyka Piegdoń

Więcej o wydarzeniach szkolnych dowiemy się z poniższej prezentacji.

Zapraszamy do przeglądnięcia materiału!