Szkoła do Hymnu!

Jak co roku Nasza Szkoła wzięła udział w akcji Szkoła do Hymnu  dziś (10.11) o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele (cała społeczność szkolna) odśpiewała 4 – zwrotki hymnu narodowego. Po hymnie odbyła się Akademia z okazji Święta Niepodległości – transmitowana przez radiowęzeł szkolny.

Hymn na zamieszczonym filmie śpiewają uczniowie klasy 2 d.

Nagranie dzięki uprzejmości p. Magdaleny Ruszel.

Odśpiewanie w tym roku wspólnie hymnu to symboliczne podziękowanie dla żołnierzy, policji, straży granicznej i wszystkim służbom mundurowym, które bronią wschodnich granic naszego kraju.

– Hymn narodowy to symbol naszej państwowości i symbol naszej niepodległości. Symbol naszej suwerenności, przypomina on nam, że oprócz wdzięczności mamy również obowiązki. Mamy obowiązek dbać o tę niepodległość, o tę suwerenność. Dbać o to, żebyśmy my, ale także następne, pokolenia mogły cieszyć się niepodległą Ojczyzną.