Złożenie kwiatów na grobie Patrona Naszej Szkoły

Złożenie kwiatów na grobie Patrona Naszej Szkoły – PAMIĘTAMY!

W Dniu Wszystkich Świętych 1. listopada 2021 roku (a więc w przeddzień Święta Zmarłych) i na dwa dni przed 78. rocznicą śmierci Rudolfa Aurigi nasza delegacja w składzie p. Pauliny Pyry, p. Moniki Magi i p. Patryka Kosowskiego udała się na cmentarz w celu złożenia kwiatów na grobie patrona naszej szkoły. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż kompozycja została wykonana przez twórczych uczniów jako pełnowartościowy eko-wieniec w ramach konkursu „Mniej śmieci, więcej pamięci”.

Spotkaniu towarzyszyła refleksja, że  wprawdzie życie Rudolfa Aurigi trwało krótko, to ten utalentowany przedstawiciel oświaty zapisał się w historii jako uosobienie patriotyzmu, pracowitości oraz poświęcenia. To ważne cechy (szczególnie dla wspólnoty naszej szkoły),  z którymi  zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogliby się utożsamiać, ale nikt z nas tak naprawdę nie może się równać z tym wspaniałym patronem naszej szkoły.

Relacja:

p. Moniki Magi