Konkurs On-line wiedzy o Rzeszowie

Trwają zapisy do IV edycji Konkursu Wiedzy o Rzeszowie (konkurs szkolny). Ostateczny termin zgłaszania się do konkursu to 12.02.2021r.

Konkurs zostanie rozegrany w lutym 2021 r., zainteresowanych uczniów poinformuje o dokładnym terminie, organizator.

Konkurs będzie przeprowadzony w formie elektronicznej, na własnych smartfonach. Każdy uczestnik konkursu musi mieć dostęp do komputera, smartfonu i Internetu :).

Cały konkurs składa się z trzech etapów:

• I etap eliminacyjny, opracowanie prezentacji pt. „Jakie ciekawe miejsca pokazałbym kosmicie w Rzeszowie?” Prezentacja powinna składać się z 7 slajdów. Zdjęcia można wykonać samemu lub ostatecznie znaleźć w Internecie. Opisy na poszczególnych slajdach powinny być krótkie – wielkość i krój czcionki w slajdach powinien być jednakowy.  Etap ten jest biletem wstępu do  właściwej rozgrywki w konkursie.

Gdzie przesłać pracę na konkurs (prezentację)? Wysyłamy taką informację na dziennik do nauczyciela informatyki – o chęci przystąpienia do konkursu. Wtedy organizator wyślę zaproszenie do zespołu konkursowego. I tam będzie można przesłać prezentację. Prezentacja może być wykonana w dowolnym programie prezentacyjnym (Power Point, Prezentacja google, Prezii, Sway, Canva, Genially itp.)

• Dla uczniów biorących udział w konkursie zostanie utworzony oddzielny zespół do którego zostaną zaproszone osoby, które wyślą w terminie prezentacje i prezentacja zostanie zakwalifikowana przez organizatora. W tym zespole będzie rozgrywany konkurs w czasie rzeczywistym.

• II i III etap to zestaw 20 pytań zagadek dotyczących historii naszego miasta – ale nie tylko.

Do finału dostają się osoby z największą liczbą punktów i z najlepszym czasem reakcji na poszczególne pytania.  Czyli trzeba odpowiadać dobrze i szybko :). (podobnie w finale :))

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6 – 8, interesujących się historią, topografią naszego miasta. Zakres materiału obejmujący pytania konkursowe to: zdjęcia miejsc, ulic, pomników, które należy zidentyfikować, pytania dotyczące historii miasta, postaci historycznych związanych z Rzeszowem.

Jak będzie wyglądał przebieg konkursu na etapie II i III? – O tym dowiedzą się uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do tych etapów. Finaliści zostaną, również poinformowani w, jakim programie (na jakiej platformie) będzie odbywała się rozgrywka w tych etapach.

Jako organizator zwracam uwagę na uczciwość przebiegu konkursu, tzn. uczestnik powinien wszystkie etapy konkursu realizować samodzielnie bez udziału osób trzecich.  Jeśli zmieni się sytuacja i wrócimy do szkoły etapy II i III odbędą się w szkole.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy sprzętowe  czy Internetowe uczniów w trakcie przeprowadzenia konkursu.

Organizator przewiduje nagrody dla najlepszych uczestników konkursu oraz pamiątkowe dyplomy.

Zapisy i szczegóły IV Konkursu Wiedzy o Rzeszowie u nauczyciela informatyki.