Z wizytą w laboratorium Biofizycznym na Uniwersytecie

Uczniowie naszej szkoły dnia 5.04.2018 r. (klasa 7a) i dnia 19.04.2018 r. (klasa 7b) odwiedzili laboratoria Uniwersytetu Rzeszowskiego: Laboratorium badań ośrodkowego układu nerwowego i kręgosłupa na Wydziale Medycznym oraz Laboratorium Biofizyki na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym. Zapoznali się z różnego rodzaju obrazowaniem medycznym np. za pomocą rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego oraz densytometru. Uczniowie uczestniczyli również w interaktywnej wystawie Eksploratorium organizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie Explores. Ekspozycja zawiera modele anatomiczne, zagadki geometryczne jak i te ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki.

Galeria zdjęć!

relacja: Sylwia Budzik