Plastyczny Konkurs Biblijny

Zapraszamy do udziału w  Plastycznym Konkursie Biblijnym pt. „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, na podstawie Ewangelii według św. Marka, skierowanym dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej, kl. od I do IV, w roku szkolnym 2023/2024

Konkurs organizowany jest przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Możliwy patronat: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Partnerzy: Wydział Katechetyczny Diecezji Rzeszowskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych klas od I do IV Diecezji Rzeszowskiej.

Konkurs posiada 2 kategorie wiekowe: kl. od I do II („młodsza”) i od III do IV („starsza”).

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3 w której uczeń zaprezentuje jeden wybrany przez siebie temat:

1.      Córka Jaira 5,21-24; 35-43

2.      Jezus w Nazarecie 6,1-6

3.      Córka Syrofenicjanki 7,24-30

4.      Rozmnożenie chleba 8,1-9

5.      Niebezpieczeństwo bogactw 10,23-27

6.      Wdowi grosz 12,41-44

7.      Wniebowstąpienie 16,19-20

5. Wymagania dotyczące prac:

a) Technika prac: dowolna płaska na kartce bloku technicznego A3

b) Praca powinna być:

– samodzielna i indywidualna – promowane będą oryginalne pomysły w miejsce kopiowanych, już istniejących, obrazów. Współpraca z rodziną polega na tym, że rodzice lub starsze rodzeństwo pomagają dziecku biorącemu udział w konkursie zrozumieć treść danego fragmentu.

– podpisana z przodu w dolnym lewym rogu: imię, nazwisko, wiek, nazwa szkoły, klasa, temat pracy.

c) Termin oddania prac : 15 grudnia

Etapy konkursu:

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

– Etap szkolny – Komisja Szkolna dokona oceny prac i przekaże 3 (trzy) najlepsze z każdej kategorii wiekowej („młodszej” i „starszej”) do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

– Etap diecezjalny – powołane przez organizatorów Jury dokona oceny prac.

Wszelkich informacji udzielają katecheci.