Wolna Elekcja 2023 – konkurs historyczny

Nauczyciele historii zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Wolna Elekcja 2023”

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej

Konkurs opiera się na grze karcianej, w której może wziąć udział każdy, niezależnie od wiedzy
na temat wydarzeń historycznych

O zwycięstwie w grze nie decyduje więc wiedza, lecz umiejętności logicznego i strategicznego myślenia, zawierania sojuszy, rozwiązywania problemów.

Wiedzę o wolnej elekcji gracze zdobywają w trakcie gry

Gra powinna doprowadzić do wyboru władcy I Rzeczpospolitej w realiach końca XVI wieku, czyli podczas pierwszej w dziejach wolnej elekcji w Polsce.

Każdy uczestnik gra „na siebie”, dlatego o zwycięstwie nie przesądza przypisana mu rola ani to, kto finalnie zasiądzie na tronie, ale liczba zgromadzonych punktów.

Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, regionalnego i centralnego.

Na każdym z etapów uczennice i uczniowie biorą udział w grze „Wolna Elekcja”

Osoby z największą liczbą punktów w rozgrywce przechodzą do następnego etapu

Chętni zgłaszają swój udział do dnia 22 września 2023 r. do p. Karoliny Piekiełek-Ludery

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do konkursu oraz przyniesienie wypełnionej zgody przez rodzica/opiekuna