Loading

Archiwum 2016/2017

  • PDFDrukujEmail

Z życia szkoły:


17 maja 2017r. z częścią klasy byliśmy w rzeszowskim szpitalu. 
Występowaliśmy dla chorych dzieci w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek". Po jego zakończeniu pomagaliśmy dzieciom robić bransoletki z koralików i drucików. Dzieci były zadowolone i nam dziękowały. Myślę, że sprawiliśmy im miłą niespodziankę a sami się nauczyliśmy, jak wiele radości może sprawić pomaganie innym.
red. Wojciech Barć, klasa 3b

 


W dniu 16 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami. Pan policjant mówił nam o niebezpieczeństwach związanych z internetem. Pouczał nas jak bezpiecznie korzystać z różnych programów komputerowych. Ostrzegał także przed nawiązywaniem znajomości z obcymi osobami i korespondowaniem z nimi. Opowiadał również o niebezpiecznych grach komputerowych, które czasami zagrażają życiu lub zdrowiu. Doradzał jak bezpiecznie z nich korzystać. Podczas tego spotkania nauczyłam się, aby nikomu nie podawać swoich danych osobowych.
red. Anna Bilut, klasa 3b

 


W  poniedziałek 15 maja 2017 roku dzieci z klasy 2d wybrały się na wycieczkę szkolną do Wioski Indiańskiej w Zalasowej. Pogoda dopisywała, atmosfera była wspaniała. Każdy z uśmiechem na twarzy wyruszył w podróż do Zalasowa. Dzieci zapoznały się z historią i kulturą Indian, zwiedziły indiańskie namioty – tipi jak również zobaczyły tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń.  W programie były gry i zabawy indiańskie np. strzelanie z łuku, dmuchawki, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód, łowienie ryb, które sprawiły dzieciom wiele radości. Piękna pogoda i energia umożliwiły, każdemu dziecku nauczenie się indiańskiej piosenki i tańca. Jedną z głównych atrakcji była przejażdżka na kucyku. Najwięcej radości sprawiło uczniom malowanie twarzy w indiańskim stylu. Punktem kulminacyjnym były warsztaty rękodzieła artystycznego, na których  wykonały indiański naszyjnik z kolorowych koralików.  Po całym dniu pełnym emocji i wrażeń, wszystkie dzieci z apetytem zjadły upieczone kiełbaski, które przygotowane były przez organizatorów wycieczki. Na koniec wycieczki zakupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa.
To była nasza niezapomniana wycieczka!9 maja 2017r. klasa 2e odbyła wycieczkę do Krosna. Choć pogoda nie sprzyjała, ponieważ było mega zimno, to atmosfera  była bardzo gorąca, a dobry humor towarzyszył w tym dniu chyba wszystkim. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Podkarpackiego, gdzie podziwialiśmy unikalne na skale europejską zbiory i dobra kultury związane z historią regionu. Następnie udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie obserwowaliśmy produkcję szkła, znanego niemal na całym świecie, od zalążka po prawdziwe dzieła sztuki. Uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie malowaliśmy na szkle. Trzeba przyznać, że było to trudne zadanie, wymagające dużej precyzji i cierpliwości. Powstały piękne obrazki, które wraz z medalami wykonanymi samodzielnie otrzymaliśmy w prezencie. Najwięcej śmiechu i zabawy było, gdy udaliśmy się do sali luster. Na koniec wyprawy zakupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. To była niesamowita i niezapomniana wyprawa. ZRESZTĄ ZOBACZCIE SAMI... (więcej zdjęć w galerii)

 

E.DZ.


W dniu 4 kwietnia 2017 roku klasy 3a i 2c wyruszyły na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Pogoda była wspaniała, a atmosfera już przed wycieczką bardzo gorąca, jechaliśmy przecież „Odkrywać Solilandię”. Pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia połączona była z odkrywaniem sekretów Solilandii. My mali turyści z klasy 3a i 2c otrzymaliśmy zadanie odnalezienia bajkowych postaci i przedmiotów z wykorzystaniem mapy i latarek. Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania małych odkrywców   i zaproponował ciekawe zabawy. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, solne lizaki , zakładki do książek i przypinki. Zakupiliśmy oryginalne pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. Bawiliśmy się wspaniale, to była super wycieczka.

M.R.


W miesiącu marcu odbywały się w naszej szkole kolejne pokazy naukowe z cyklu „FIZYKA DLA SMYKA”. Spotkanie miało na celu odkrycie przed dziećmi tajemnic dźwięku. Uczniowie kl. I-III mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat dźwięku i sposobów jego przenoszenia.
Podczas zajęć zbadali zjawisko rezonansu akustycznego i uruchomili pompę próżniową, żeby zobaczyć, co zostaje po wypompowaniu powietrza. Ponadto dzieci poznały działanie sonometru i sprawdziły, czy natężenie dźwięku w ich otoczeniu nie jest za wysokie. Pokazy naukowe dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciły wiedzę uczniów o nową wiedzę i umiejętności.

D.M.


W dniu 17 marca 2017r. uczniowie klasy 6c spotkali się z wolontariuszami – absolwentami kierunku TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (Zaoczna Szkoła Policealna ARCUS SINUS w Rzeszowie) i jednocześnie studentami Ratownictwa medycznego (Uniwersytet Rzeszowski). Studenci zorganizowali zajęcia warsztatowe z zakresu „Pierwsza pomoc. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa”. W czasie ich trwania uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różnych pozycjach oraz  resuscytację na manekinach. Zobaczyli i dowiedzieli się czym jest defibrylator oraz jak go obsługiwać. Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchać prelekcji dotyczącej pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

E.Sz.


Z okazji pierwszego dnia wiosny dzieci z klasy 3b wzięły udział w zajęciach pod nazwą „Zielona godzina” w mini ZOO. Są one organizowane przez rzeszowski sklep „Majster”. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć zwierzęta oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich życiu. Ogromną frajdę sprawiło dzieciakom też to, że niektórych zwierzątek mogły dotknąć. Gryzonie, gady , ptaki oraz rybki bardzo się wszystkim podobały, szczególnie ogromny wąż  Stefan. O zwierzątkach oraz ich zwyczajach w bardzo ciekawy sposób opowiadał pracownik sklepu Majster. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.


W naszej szkole realizowany jest program  ,,OWOCE I WARZYWA W SZKOLE"

W ramach programu w pierwszym semestrze:
Prowadzone były w klasach lekcje o tematyce - zdrowe odżywianie.
Zajęcia praktyczne:
Wykonujemy i spożywamy sałatki owocowo - warzywne.
Robimy kolorowe i zdrowe kanapki na drugie śniadanie.
W drugim semestrze:
Kolejne lekcje o zdrowym odżywianiu - piramida zdrowia.
,,Dzień jabłka" - wszystkie dzieci przyniosły do szkoły jabłka.Odbyły się konkursy, zabawy, wspólne jedzenie jabłek.
Uczniowie założyli ,,Książkę śniadaniową".
Dzieci wykonały jabłka z papieru papieroplastyka.

E.Guzek


W dniu 10 marca 2017 roku świętowaliśmy szkolny „Dzień jabłka” w klasie 3a. Każde dziecko z klas I- III zjadło  w tym dniu na drugie śniadanie jabłuszko.

Klasa 3b

Klasa 2a

M.R.


Przedstawienie jasełkowe połączone z wierszykami z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanego
dnia 10 stycznia 2017r przez klasę 2d.


Dzień Babci i Dziadka - klasa 2cDzień Babci i Dziadka - klasa 3b


Konkurs  Opowiadanie matematyczne został rozstrzygnięty
Dziękujemy wszystkim za przystąpienie do konkursu i udział w rywalizacji. W tej edycji udział wzięło 110 osób ze szkół podstawowych z całego Podkarpacia.
Nagrody otrzymali:
1) Aleksandra Konieczny (opiekun: Jolanta Zygmunt) SP nr 3
2) Zuzanna Rumak (opiekun: Jolanta Zygmunt) SP nr 3
3) Aleksandra Furman (opiekun: Ewa Tarnowska) SP nr 8
4) Kamila Migacz (opiekun: Beata Kucharzyk) SP nr 8
5) Amelia Młynarska (opiekun: Beata Kucharzyk) SP nr 8
6) Kacper Serwiński (opiekun: Agnieszka Ciąpała, Dariusz Janicki) SP nr 17
7) Antoni Nowacki (opiekun: Alicja Skoczylas) SP nr 17
8) Karina Dobek (opiekun: Monika Rozmus) SP nr 24
9) Aleksandra Krygowska (Elżbieta Pruś) SP nr 27
10) Bartosz Prokop – (opiekun: Beata Kucharzyk) Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Resovia”
11) Wiktoria Drzał (opiekun: Marta Kliś)  SP w Racławówce
12) Oliwia Ćwirlej (opiekun: Regina Mamczur) Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Rzeszowie

Wyróżnienia otrzymali:
1) Izabela Ornat (opiekun: Jolanta Zygmunt) SP nr 3
2) Jolanta Stopyra (opiekun: Jolanta Zygmunt) SP nr 3
3) Weronika Sydor (opiekun: Jolanta Zygmunt) SP nr 3
4) Wiktoria Wróbel (opiekun: Dorota Hejnas) SP nr 4
5) Jan Głowacki (opiekun: Marzena Grzebyk, Małgorzata Jamrozy) SP nr 7
6) Szymon Pustelak  (opiekun: Ewa Tarnowska) SP nr 8
7) Karolina Marmola (opiekun: Alicja Skoczylas, Grażyna Cisek) SP nr 17
8) Kamil Grzelak (opiekun: Alicja Skoczylas, Dariusz Janicki) SP nr 17
9) Wiktoria Leniar (opiekun: Monika Rozmus) SP nr 24
10) Michał Kuśnierz (opiekun: Urszula Klimas) SP nr 25
11) Olaf Bulsa (opiekun: Elżbieta Pruś) SP nr 27
12) Szymon Kłęk – (opiekun: Beata Kucharzyk) Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Resovia”
13) Krystian Gubernat (opiekun: Agata Król Drzał, Magdalena Fritz) SP w Zgłobniu

* rozstrzygnięcie konkursu

16.02.2017 r. o godzinie 10.00 w sali nr 16


grudniu naszą szkołę odwiedził Jarosław Mikołajewski – polski poeta, pisarz i tłumacz z języka włoskiego.
Jest  on również autorem wielu książek dla dzieci. Podczas wizyty w naszej szkole pan Mikołajewski czytał fragmenty swojej najnowszej książki pt. „Wędrówka Nabu”, uzupełniając je prezentacją multimedialną, zawierającą ilustracje z tego utworu. „Wędrówka Nabu" to historia o małej dziewczynce która uciekła ze swojego kraju w którym toczy się wojna i wędruje do Europy żeby znaleźć bezpieczny dom dla siebie i swoich bliskich.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4b i 5a.
Wszyscy byli bardzo poruszeni historią o małej Nabu dzięki tej prezentacji uczniowie mogli spojrzeć na zagadnie uchodźctwa z perspektywy dziecka.Nasz gość na końcu spotkania podpisywał książki i rozdawał autografy. 
To było bardzo ciekawe wydarzenie.
Spotkanie zorganizowała pani Anna Piątek dzięki współpracy i uprzejmości rodziców Franciszka Pado z klasy 4b.


Uczniowie klasy 2e wykonali piękne szopki bożonarodzeniowe. Inicjatorem pomysłu była p. Elżbieta Kowalska, nauczycielka religii. W naszej klasopracowni zorganizowaliśmy wystawę, która cieszyła się duża oglądalnością. A nasi mali artyści odczuwali ogromną satysfakcję i dumę, że mogli dostarczyć wielu doznań artystycznych i estetycznych, ale przede wszystkim wprowadzić w magiczny czas Bożego Narodzenia. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłami, a środki i materiały, których użyły do wykonania szopek były wręcz zdumiewające. Całość tworzyło piękną kompozycję.

E.D.Mikołaj w szkole


W dniu 18 listopad 2016 r.dzieci z Punktu Przedszkolnego wzięły udział w XI Dziecięcym Festiwalu Marynistycznym "Rzeszowski Żagielek".
Dzieci pięknie przebrane za małych marynarzy zaprezentowały piosenkę pt:"Morze, moje morze". Atrakcjami tegorocznego festiwalu był spektakl muzyczny - ,,Ryby śpiewają na niby'' i koncert zespołu KLANG. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w ustanawianiu nowego rekordu Polski w masowym śpiewaniu szanty pt: " John Kanaka". Wydarzenie to  transmitowane było przez Polskie Radio Rzeszów.
Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.


W miesiącu listopadzie dzieci z naszej szkoły zbierały prezenty mikołajkowe dla chorych dzieci z hospicjum oraz ich rodzeństwa. Zebraliśmy mnóstwo prezentów na kwotę ok. 3500 zł. Zostały one dostarczone do hospicjum a następnie przygotowano z nich prezenty, które dzieciom miał wręczyć Mikołaj w dn. 6 grudnia. Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej akcji mikołajkowej.

D.M.Z okazji X Festiwalu Dziecięcej Twórczości Marynistycznej klasa 3b wzięła udział w ustanowieniu nowego rekordu Polski w masowym śpiewaniu szant. W dniu 18 listopada 2016r. za pośrednictwem Radia Rzeszów słuchaliśmy "na żywo" koncertu szant a następnie wspólnie z uczniami wielu szkół i prowadzącym audycję zaśpiewaliśmy "John Kanaka Naka słuchaj mnie". Rekord Polski został pobity, gdyż zaśpiewało ponad 14 tys. osób!
D.M.


9 listopada uczniowie klasy 1a i 2c razem z wychowawcami odwiedzili Publiczne Przedszkole Sióstr Serafitek i obejrzeli przedstawienie przygotowane przez grupę Pszczółek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne pieśni. Uczniowie nagrodzili artystów dużymi brawami.

J.P


20 października uczniowie klasy 2c samodzielnie przygotowali swoje drugie śniadanie. Dzieci z przyniesionych produktów wykonały kolorowe i zdrowe kanapki, na których znalazły się różnorodne warzywa. Wszyscy ze smakiem zjedli przygotowany przez siebie posiłek.

J.P

(więcej zdjęć w galerii)


W miesiącu różańcowym, dzieci z wielkim oddaniem poświęciły się własnoręcznemu przygotowaniu różańców.

E.K.


25 października 2016r. wybraliśmy się na zajęcia do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Na zajęciach rozmawialiśmy o historii pieniądza i różnych formach płatności. Dowiedzieliśmy się jak powstawał pieniądz, układając jednocześnie na ten temat domino obrazkowe. Już wiemy, że nie zawsze był on papierowy czy metalowy. Na koniec zagraliśmy w grę planszową, wykorzystując zdobytą wiedzę. Po zajęciach zwiedziliśmy muzeum i wybiliśmy pamiątkowe monety. Wycieczka była ciekawa i wiele się na niej nauczyliśmy.

red. Michał Jamro, klasa 3b


21 października 2016 r. uczniowie z kółka bibliotecznego zaprezentowali w Punkcie Przedszkolnym mini-przedstawienie pt.”Na straganie ze Świeżakami” na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Oprócz występujących uczniów z klas: 3b, 5a i 6c w teatrzyku udział wzięły Świeżaki – maskotki w postaci wesołych warzyw i owoców – przyniesione przez uczniów z kółka bibliotecznego oraz pożyczone od dzieci z Punktu Przedszkolnego. Po występie wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.


M.F.


20 października 2016r. uczniowie klasy 2b wykonali w czasie zajęć lekcyjnych pyszną, jesienną surówkę. Wszyscy świetnie się bawili w trakcie jej tworzenia. Dzieci rozpoznawały smaki  już dla siebie znane, ale również - te całkiem dla nich nowe. Poznały także zależności pomiędzy zapachem warzywa lub owocu a jego smakiem. Po skończonej pracy, wszyscy uczniowie zasiedli do wspólnej degustacji. Nawet ci, którzy na co dzień nie przepadają za surówkami, zajadali się nimi z przyjemnością. Po powrocie do domu, wiele dzieci podzieliło się przepisami ze swoimi rodzicami, a niektóre nawet wykonały je dla nich same.
E.B.

(więcej zdjęć w galerii)


Dnia 19 października 2016 r. Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 24 odwiedził Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Dzieci miło spędziły czas podczas zajęć muzealno – filmowych pt. ,,Smerfy’’. Było czytanie bajek, oglądanie filmów i zabawy wszystko w tematyce ukochanych przez wszystkie przedszkolaki niebieskich ludzików.

(więcej zdjęć w galerii)


W dniu 11 października 2016r. wybraliśmy się na wycieczkę klasową do zamku w Łańcucie. Pani przewodnik opowiadała nam, że mieszkała w nim rodzina Potockich i Lubomirskich. W zamku zobaczyliśmy piękną salę balową, jadalnie, teatr i sypialnie. Oglądaliśmy również różne zwierzątka i rośliny egzotyczne w oranżerii pałacowej. Wśród miejsc, które najbardziej utkwiły mi w pamięci była wozownia z kolekcją powozów konnych. Niestety nie dopisała nam pogoda, by pospacerować w jesiennej scenerii parku.

red. Amelia Furgał, klasa 3b


Dnia 27.09 2016 roku klasa 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do lasu. Najpierw odwiedziły Nadleśnictwa Strzyżów, gdzie w sali edukacyjnej przeprowadzono zajęcia przyrodniczo-leśne połączone ze zwiedzaniem ekspozycji. Z nowo zdobytą wiedzą w głowie i pokładami energii dzieci z ochotą wędrowały ścieżką przyrodniczo-edukacyjną liczącą 14 przystanków oznaczonych tablicami edukacyjnymi omawiającymi m.in.: budowę warstwową lasu, proces odnowienia lasu, charakterystykę drzew liściastych i iglastych oraz ekosystemu leśnego. Ponadto tablice przedstawiały bogactwo florystyczne i faunistyczne rezerwatu, a pan leśniczy wyjaśniał między innymi, co to jest mikoryza. Wszyscy z zapałem wędrowali do miejsca, gdzie było ognisko z kiełbaskami i pieczonymi jabłkami.

M.R.


Wycieczka do TV Rzeszów
28 września 2016r. odwiedziliśmy rzeszowską telewizję. Na początku zaprowadzono nas do pomieszczenia, w którym było mnóstwo komputerów i ekranów. Pan pokazywał nam ich użytkowanie. Następnie poszliśmy do studia telewizyjnego, gdzie mogliśmy widzieć siebie w telewizji i udawać, że zapowiadamy pogodę. Niektórzy wczuli się w rolę dziennikarzy i prowadzili wywiady z kolegami. Obejrzeliśmy też film o powstawaniu Telewizji Rzeszów. Na końcu odwiedziliśmy archiwum, w którym było dużo kaset, płyt i filmów. Pani pokazywała taśmy z różnych czasów. Wycieczka była bardzo udana i żałuję, że upłynęła tak szybko.

red. Katarzyna Kuczałek, klasa 3b


Dnia 21 września klasa 3a wybrała się na zwiedzanie piekarni "Rogalik". Zapoznano nas ze sposobem wypieku chleba, pracą w piekarni i różnorodnością wypiekanego pieczywa.

M.R.


Wzorem lat ubiegłych uczniowie z naszej szkoły uczestniczą w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Zajęcia dostarczają dzieciom wspaniałej zabawy, możliwości muzykowania na różnych instrumentach i wiedzy o gatunkach muzyki .

D.M.


AUDYCJA Z OKAZJI 77 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ


W piątek, 16 września 2016r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania krótkiej audycji poświęconej 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na tablicach na korytarzach zostały także zamieszczone przydatne wiadomości o tej rocznicy. Audycję przygotowały klasy 5b, 6b pod kierunkiem pań: Renaty Sztaby, Moniki Rozmus oraz Edyty Szali. 
Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać nam było słoneczne plaże, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Przed nami nowy rok szkolny, który możemy rozpocząć w spokoju i z nadzieją na same dobre oceny.
Niestety, nie zawsze tak było. Był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Armie niemieckie uderzyły jednocześnie od zachodu, północy i południa. Tak rozpoczęła się najstraszniejsza w dziejach ludzkości wojna, nazwana II wojną światową.
Mniej liczne i słabiej uzbrojone odziały polskie cofały się przed Niemcami, daremnie oczekując szybkiej pomocy obiecanej przez Francję i Anglię.
Ale wybawienie nie nastąpiło. Stało się natomiast to, czego obawiano się najbardziej: Niemcy i Rosja po raz czwarty w historii zadecydowały o losach Polski. 17 września 1939 r. Stalin dał rozkaz Armii Czerwonej, aby przekroczyła wschodnie granice Rzeczpospolitej Pomimo że strona polska została całkowicie zaskoczona wkroczeniem Armii Czerwonej, rozpaczliwe walki obronne trwały ponad dwa tygodnie.

Strona głównaArchiwum - 2016/2017