Loading

PIKNIK SZKOLNY 2015/2016

4.06.2016 r.

Jest wiele ważnych dat w historii naszego państwa, ale nie ma ważniejszej niż 966 r. Z datą tą wiążą się początki naszego państwa. Wówczas Mieszko I, który zjednoczył pod swoją władzą plemiona słowiańskie osiadłe nad rzekami Odrą, Wartą i Wisłą, postanowił przyjąć chrzest.


Rocznicę (1050) tego doniosłego wydarzenia postanowiliśmy upamiętnić i przybliżyć całej społeczności szkolnej i lokalnej podczas pikniku . Dlatego też klasy 4b, 5b, 5c pod opieką pań: Renaty Sztaby, Moniki Rozmus i Edyty Szali przygotowały inscenizację przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

„Pośród rycerzy i dworzan siadł książę w szacie jak zorza 
Puchar złocisty wychylił i mówi: 
- Panowie mili, rozkaz książęcy wam daję, w czeskie udajcie się kraje.
Niech żoną mi będzie Dobrawa, niech wiarę przyniesie tu nową.
Taki jest cel wasz i sprawa, takie jest moje słowo.”

Te słowa wypowiedział Wiktor Arian z klasy 5b, który wykreował postać Mieszka I. W postać Dobrawy wcieliła się Aleksandra Maciołek z klasy 4b. W pamięci utkwiły nam również słowa piosenki Czy ten Pan i Pani są w sobie zakochani? zaśpiewanej przez Ninę Karbarz z klasy 6a.

Role kapłanek odegrały uczennice klasy 5c : Justyna Porębska, Malwina Warzecha i Kalina Kida. Odziane w zwiewne szaty , z  wiankami na głowie opłakiwały dawnych bożków.

Pięknej urody Dobrawa przedstawiła pięciu mnichów, w postacie których wcielili się chłopcy z klasy 4b oraz z 5c. Zapowiedział ich doskonale wykreowany na posła Tobiasz Ryszka. Nie sposób nie wspomnieć o narratorach- Norbercie Barcińskim(4b), Katarzynie Wąsacz(5b), Wiktorii Ferenc(5b). Zaskakujące było zestawienie odległego tła epoki średniowiecza ze współczesną, raperską piosenką „Mieszko, Mieszko”. Zaśpiewały ją kolejno: Karina Dobek, Ola Maciołek, Wiktoria Leniar, Martyna Warchoł. Uczniowie byli dla widzów przewodnikami wydarzeń obrazujących w jaki sposób Mieszko rzucał dawny, pogański świat.

Istotnym dopełnieniem występu był konkurs na najciekawszą potrawę z czasów Mieszka.

KONKURS - NAJLEPSZA POTRAWA ŚREDNIOWIECZNA
ZADANIA UCZESTNIKA KONKURSU:

1) PRZYGOTOWAĆ W DOMU DANIE W OPARCIU O WSPÓŁCZESNE TECHNIKI KUCHARSKIE, ALE Z PRODUKTÓW DOSTĘPNYCH W CZASACH MIESZKA I (lista produktów podana poniżej);

2) OPRACOWAĆ I ZAPREZENTOWAĆ PRZEPIS NA PRZYGOTOWANĄ POTRAWĘ;

ORGANIZATORZY: MONIKA ROZMUS, RENATA SZTABA, EDYTA SZALA

ZWYCIĘZCY KONKURSU: WIKTORIA FERENC, HUBERT FRĄC, NINA KARBARZ, EWA ŚMIECHOWSKA, DAGMARA ŚMIGIEL, MALWINA WARZECHA.

OSOBY WYRÓŻNIONE: PATRYK BAJOREK, ALEKSANDRA KUCZMENDA, ALEKSANDRA KOLEK, JULIA RÓŻAŃSKA, KAROLINA BILUT, HANNA OLEKSIEWICZ, ROBERT KOCAN, OLIWIA KAWULA, MIKOŁAJ PASZT, BARTŁOMIEJ MIĄSIK, NINA KARBARZ, ALEKSANDRA SAWICKA, ALEKSANDER SOWIŃSKI, WANDA FERENC, CELINA KOWALCZYK, ALEKSANDRA KUCA, MACIEJ SOWA, MICHAŁ FILIP, BARTOSZ BĄK, ADRIAN BOCHENEK, MALWINA WARZECHA, JOANNA PATER, KATARZYNA WĄSACZ, RADOSŁAW MIKUŁA, JUSTYNA ZDANIEWICZ, KRYSTIAN ZWARZANY, IZABELA SZCZĘSNA, MARTYNA WARCHOŁ, STANISŁAW BABIARZ, JOANNA CYUNCZYK, KATARZYNA TADLA, PIOTR NIEDBAŁA, TOBIASZ RYSZKA, WIKTORIA LENIAR.


W dniu 06.06.2016r. klasa 3c odbyła wyprawę do centrum zabaw dla dzieci "Fantazja". Trzeba przyznać, że był to bardzo udany i mile spędzony czas. Dzieci w tej cudownej krainie  doskonale się bawiły i były bardzo szczęśliwe. W prezencie na zakończenie otrzymały pamiątkowe piłeczki. Sympatyczną wyprawę zakończyliśmy słodką niespodzianką, ufundowaną przez wychowawcę. Cała klasa została zaproszona na pyszne lody.
Z uśmiechem i ogromną energią powróciliśmy do szkoły.
E. D.


Nasza szkoła włączyła się do akcji zbierania prezentów z okazji Dnia Dziecka 2016 dla podopiecznych i ich rodzeństwa z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Z pomocą rodziców zebraliśmy nowe ubranka, zabawki, książki, słodycze, soczki, pieluchy, podkłady, chusteczki, maści, kosmetyki, środki higieniczne i wiele innych rzeczy na ok. 2 tysiące złotych. Rzeczy te dostarczono do hospicjum, by następnie zostały wykorzystane do zrobienia paczek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli chorym dzieciom.
Organizatorzy akcji.Dnia 23 maja 2016 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Przegląd Chórów Regionu Rzeszowskiego Projektu Akademia Chóralna ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2016. W przeglądzie tym wystąpił Nasz Szkolny Chór pod dyrekcją p.Anny Kuśnierz. Chór od lutego uczestniczy w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych"Śpiewająca Polska". W role akompaniatorów wcielili się uczniowie naszej szkoły Maurycy Kappel-fortepian i Zuzia Biśto-flet poprzeczny.Dzięki długim i starannym przygotowaniom chór zdobył srebrne pasmo. Śpiewom towarzyszył również ruch. To była świetna zabawa. Gratulujemy sukcesu!!!!!!!!!!!!


Rzeszów, 18 maja 2016r.

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Rudolfa Aurigi w Rzeszowie była organizatorem
w I edycji konkursu plastyczno - literackiego „Co w gąszczu piszczy – czyli las i jego mieszkańcy”.
Konkurs cieszył się ogromną popularnością.  Uczestnikom przyznano nagrody i wyróżnienia.


W kategorii wiekowej klas I – III  (część plastyczna)
Nagrody :
- Zuzanna Drelich - lat 9, Szkoła Podstawowa nr 2, opiekun: pani Iwona Malinka
- Katarzyna Gorecka – lat 7, Szkoła Podstawowa nr 8, opiekun: pani Iwona Biśto
- Sara Śmiechowska – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 24, opiekun: pani Magdalena Ruszel

Wyróżnienia:
- Oliwia Hałek - lat 9, Szkoła Podstawowa nr 10, opiekun: pani Agata Gruba
- Maria Kaleta - lat 6, Zespół Szkół nr 8, opiekun: pani Katarzyna Stelmach
- Daria Konefał - lat 7, Szkoła Podstawowa nr 6, opiekun: pani Agnieszka Fryzeł
- Natasza Rutkowska - lat 6, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 (SP14), opiekun: pani Dorota Kochanowicz
- Dominika Ochab - lat 7, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2, opiekun: pani Dorota Irzyńska
- Dominik Szostek - lat 8, Szkoła Podstawowa im. Księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu, opiekun: pani Kinga Majchrowska
- Milena Dziedzic - lat 7, Zespół Szkół nr 4, opiekun: pani Regina Sosnowska - Pyra
- Szymon Turek - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 24, opiekun: pani Magdalena Ruszel
- Antonina Stopyra - lat 8,  Szkoła Podstawowa nr 24, opiekun : pani Magdalena Ruszel

W kategorii wiekowej klas IV – VI (część literacka)

I miejsce: Amelia Sadłowska - lat 11, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 (SP23), opiekun: pani Joanna Marut
II miejsce: Szymon Szczepanik – lat 12, Szkoła Podstawowa nr 25, opiekun: pani Jadwiga Dąbrowska
III miejsce: Jakub Białek – lat 11, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 (SP14), opiekun: pani Justyna Drupka

Wyróżnienia:
Weronika Blahaczek – lat 11, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4, opiekun: pani Justyna Drupka
Joanna Pater – lat 12, Szkoła Podstawowa nr 24, opiekun: pani Anna Piątek
Jakub Delimata – lat 11, Szkoła Podstawowa im. Księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu, opiekun: pani Irena Rzepka
Wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom składamy ogromne gratulacje.  Młodym literatom  życzymy dalszych sukcesów, a ich nauczycielom wnikliwości w rozpoznawaniu talentów swych uczniów.

Organizatorzy:
Magdalena Ruszel
Edyta Dzika
Monika Rozmus


Warsztaty z fizyki - Optyka, prowadzone przez Małą Akademię Nauki w klasach I-III.


Rok szkolny 2015/16
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu ,,Owoce i warzywa w szkole".

W programie tym uczestniczą uczniowie punktu przedszkolnego i klas 1 -3. Każde dziecko otrzymuje w tygodniu porcje owoców i warzyw do bezpośredniego spożycia.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ w ramach programu "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE" na rok szkolny 2014/15.
1 Semestr:
1. Lekcje edukacyjne prowadzone w klasach o tematyce prozdrowotnej.
2.Zajęcia praktyczne:
- Wykonujemy i razem spożywamy sałatki owocowe - ,,Zdrowo i kolorowo". Klasy 1- 3.
- Przygotowujemy soki owocowe i degustujemy -  sok z marchewki i jabłka.Oddział przedszkolny.

2 Semestr:
1. Lekcje edukacyjne o tematyce prozdrowotnej.
2. Konkurs plastyczny - ,,Potwór owocowo - warzywny". Praca przestrzenna z owoców i warzyw lub wyklejanka - kolaż.
3. Quiz ,,Jaki to owoc" prowadzony na Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez szkołę. Poznawanie owoców za pomocą dotyku, smaku, zapachu.

Klasa 2 b w ramach realizacji programu "Owoce w szkole" wykonała stworki owocowo - warzywne. Ku uciesze uczniów niektóre z prac zostały następnie zjedzone...


28 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Na akademii oglądaliśmy przedstawienie o królu Śmietku, do którego przychodziły smutne śmieci. Pytały go co zrobić, aby być użytecznym. Mogliśmy też zobaczyć jak nasi najmłodsi koledzy śpiewają piosenkę o Ziemi. Uważam, że artyści zagrali role wyśmienicie, a przedstawienie bardzo mi się podobało.

redagował: Michał Jamro z kl. 2b


25 kwietnia 2016r. obejrzeliśmy w Młodzieżowym Domu Kultury przestawienie pt. "Pchła Szachrajka" wg wierszy J.Brzechwy. Przedstawienie było uświetnieniem jubileuszu 5- lecia działania Dziecięcego Studia Teatralnego MELPOMENA. Spektakl był chwilą dobrej zabawy. Znaczną część grupy aktorskiej stanowiły dzieci z naszej szkoły i ich oklaskiwaliśmy najgłośniej. Na występ zaproszono także dzieci z innych szkół. 

D.M.


22.04.2016r. odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawczo-edukacyjna do Wieliczki. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy 3b i 3c. W trakcie wycieczki  towarzyszyło nam wiele miłych niespodzianek i atrakcji. Odbyliśmy wędrówkę po trasie turystycznej, gdzie krok po kroku w towarzystwie Soliludka i Skarbnika odkrywaliśmy tajniki Solilandii. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. W trakcie wycieczki przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. Teraz pozostaną piękne wspomnieni i pamiątki, które będą nam przypominać o tej wspaniałej , pełnej wrażeń wyprawie.

E.D.


"Bajka, jakiej nie znacie"

W dniach 13,14,15 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie pt: "Bajka, jakiej nie znacie".

W przedstawieniu występowali uczniowie z koła bibliotecznego. Teatrzyk oglądnęły dzieci z klasy 1a,1c i PP, które miały za zadanie odgadnąć za jaką postać i z jakiej bajki przebrali się starsi uczniowi. Na pożegnanie pierwszaki dostały cukierki od występujących aktorów.

M.Filar


17 marca 2016r. odbył się dzień otwarty w naszej szkole pod hasłem "Przez zabawę do nauki"
Jedną z wielu atrakcji , które przygotowaliśmy w ramach bardzo atrakcyjnego programu był spektakl teatralny pt. "Łysogórskie widźmy" w wykonaniu uczniów klasy 3c. Młodzi artyści z wielką pasją, otwartością, pewnością siebie i odwagą zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w zakresie dykcji, emisji głosu oraz ruchu scenicznego. Spektaklowi towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, sceneria i kostiumy. spektakl dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Otrzymaliśmy gromkie brawa.

E.D.


Szkolny - "Koncert kolęd"Dzień Babci i Dziadzia
Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Dzień później, czyli 22 stycznia przypada Dzień Dziadka. Nie zapomnijcie o złożeniu życzeń! Okres karnawału jest okazją do spotkań dzieci i dorosłych. Wyjątkowa i radosna atmosfera udzielająca się wszystkim, sprzyja organizowaniu przedstawień świątecznych. Przez wiele dni wszyscy przygotowywaliśmy się do występu jasełkowego dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Spotkanie odbyło się 20 stycznia 2016r. w naszej szkole. Pani Dorota dokonała wyboru osób odgrywających główne role i rozdała teksty do nauki. Potem odbywały się próby, na których zdarzały się bardzo śmieszne sytuacje rozładowujące napięcie i stres, bo przecież miało to być radosne przeżycie. Ważne było także przygotowanie odpowiedniej scenografii, strojów dla dzieci i zebranie rekwizytów. Bardzo pomogli rodzice, którym za to dziękujemy! Każdy strój był przemyślany i dopracowany, co świetnie dopełniało całości. No i nadszedł moment rozpoczęcia występu. Goście dopisali, zjawili się wszyscy zaproszeni. Dzieci doskonale przygotowane, z pełnym zaangażowaniem odegrały swoje role. Dziadkowie chętnie pomagali nam w śpiewaniu kolęd. Przy niektórych pastorałkach akompaniowali na instrumentach nasi klasowi grajkowie. Ciepłe słowa i życzenia były nagrodą dla naszych Babć i Dziadziusiów za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Dla nas nagrodą było wzruszenie w ich oczach. Po części artystycznej wręczyliśmy naszym gościom własnoręcznie zrobione prezenciki i zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Niech żyje Babcia i Dziadzio!

redagowała Agata Dziepak, kl. 2 b, gazetka klasowa "Co w szkole piszczy?"


Magiczny spektakl.

Nowy 2016 Rok rozpoczął się w naszej szkole w magicznej atmosferze. A to wszystko, dzięki spotkaniu z Panem Rafałem- Magikiem, który w trakcie 3 dniowego cyklu zajęć pod hasłem
„I Ty możesz nauczyć się magicznych sztuczek”, w ciekawej scenerii, przy użyciu różnych rekwizytów, przedstawił sztuczki, których uczyły się dzieci, aby móc je potem wykorzystać do dobrej zabawy w trakcie różnych uroczystości  i okoliczności.
Nadmienić muszę, że zajęcia cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Dużym atutem tych zajęć było to, że dzieci w aktywny i czynny sposób  brały w nich udział. W bezstresowy i bezkolizyjny sposób uczyły się i próbowały swoich sił w krainie iluzji i magii. Było dużo emocji, radości, zaskoczenia, zdziwienia, dobrej zabawy i śmiechu. Panował cudowny mikroklimat. Natomiast Pan Rafał swoją życzliwością i pogodnym usposobieniem od razu zyskał sympatię i zaufanie dzieci.
W zajęciach brały udział dzieci w różnym przedziale wiekowym.
Na szczególną uwagę zasługuje piękny gest, jaki wykonał Pan Rafał. Mianowicie w  porozumieniu z wychowawczyniami „wyczarował”, ufundował nagrody dla dwójki dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Co wywołało duże wzruszenie i radość. Wielkie brawa dla Pana Rafała za okazaną empatię i ogromne serce.
O oprawę techniczną i muzyczną zajęć zadbał asystent Pana Rafała – Pan Krzysztof.

Edyta DzikaJASEŁKA  Jest taki dzień

21 grudnia 2015r. odbyły się w naszej szkole JASEŁKA.

Jest taki dzień,
Tylko jeden raz do roku,
Dzień, zwykły dzień,
Który liczy się od zmroku …

Czekając na ten niezwykły dzień Bożego Narodzenia, w którym cały świat śpiewa wszystkimi językami, że Bóg się rodzi i że w żłobie leży, że chwała na wysokości i radość wszelkiego stworzenia, uczniowie występujący przedstawili całej społeczności szkolnej zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w różnych krajach.

W przedstawieniu udział  wzięli uczniowie:
* z klasy 4b (pod opieką pani Renaty Sztaby)
* z klasy 5 b (pod opieką pani Moniki Rozmus)
* z klasy 5c (pod opieką pani Edyty Szali)

Klasa 5 c przedstawiła zwyczaje bożonarodzeniowe w Rosji.

W rolę Dziadka Mroza wcielił się Radosław Mikuła. Towarzyszyła mu Śnieżynka – Malwina Warzecha.

Ponadto uczniowie z tej klasy zatańczyli do piosenki rosyjskiej pt. Dziadek Mróz.

Zatańczyli: Radosław Mikuła, Malwina Warzecha, Jędrzej Kalka, Weronika Kyc (przebrana za Mashę - bohaterkę bajki), Szymon Łuksa (przebrany za niedźwiedzia Mishę - bohatera bajki).

Piosenkę zaśpiewały: Malwina Warzecha i Kalina Kida.

Za wigilijnym stołem zasiedli uczniowie z klasy 4b (Norbert Barciński, Aleksandra Kuczmenda, Natalia Kowal, Natalia Sikora, Miłosz Kmiotek, Zuzanna Winiarz) oraz 5b( Martyna Warchoł, Karina Dobek, Wiktoria Ferenc, Wiktor Arian, Wiktoria Leniar, Katarzyna Wąsacz), którzy prezentowali zwyczaje i tradycje charakterystyczne dla następujących krajów: Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Polski.

Ponadto

* pani Olga Zakorczmenna przygotowała uczennice kl. 3b (Maję Soroń, Aleksandrę Ciereszyńską, Aleksandrę Flak, Ingę Sowińską, Emilię Raczyńską i Emilę Tucką) do zaśpiewania kolędy w jęz. francuskim;

* panie Gabriela Siewiorek i Ewelina Szydłak – Padiasek przygotowały uczennice kl. 2 b (Agatę Dziepak, Katarzynę Kuczałek i Amelię Furgał) do zaśpiewania amerykańskiej popularnej piosenki świątecznej;

* pani Ewelina Szydłak – Padiasek przygotowały uczennice kl. 3 a do zaśpiewania kolędy w jęz. włoskim;

* pani Izabela Karbarz przygotowała uczennice do zaśpiewania kolędy w jęz. angielskim;

* pani Lidia Hajnus przygotowała uczniów do zaśpiewania kolędy w jęz. niemieckim

Całej imprezie towarzyszył chór szkolny przygotowany przez panią Annę Kuśnierz.


 


Dnia 12 listopada klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami wybrały się do Publicznego Przedszkola Sióstr Serafitek na przedstawienie przygotowane z okazji 11 listopada. Grupa dzieci 5 i 6 letnich z przedszkola przedstawiła program artystyczny pod hasłem "BÓG, HONOR, OJCZYZNA". Dzieci z klas drugich z zaciekawieniem słuchały pięknie przedstawionej historii Polski i śpiewanych przez przedszkolaki patriotycznych pieśni.

 

M.R.


Dnia 19 października 2015 roku uczniowie klasy 2a na lekcji samodzielnie przygotowywali "Wesołe kanapki warzywne". Dzieci ze smakiem zjadły drugie śniadanie przyrządzone w szkole.

M.R.


REGULAMIN KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
„DEUTSCHFAN”
DLA UCZNIÓW Z KLAS V-VI.


§ 1. Organizator

Za organizację konkursu Deutschfan  odpowiada nauczyciel języka niemieckiego: Lidia Hajnus.

§ 2. Termin Konkursu

Konkurs odbędzie się 18 stycznia (poniedziałek) w godzinach 14-16.00.

§ 3. Cele Konkursu

1. Promowanie wśród uczniów znajomości języka niemieckiego.

2. Sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie opanowania języka niemieckiego.

3. Rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych

§ 4. Uczestnicy

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i szóstych.

§ 5. Zgłaszanie uczniów do udziału w konkursie

Chętni uczniowie powinni zgłosić się do p. Lidii Hajnus w terminie do 14 grudnia.

§ 6. Przebieg konkursu

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch turach:

Tura 1- godz. 14.05-14.50 – Uczniowie klas szóstych.

Tura II- godz. 15.00-15-45 – Uczniowie klas piątych.

§ 7. Zakres wiedzy

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się znajomością słownictwa z języka niemieckiego (rzeczowniki). Zadania konkursowe będą miały na celu sprawdzenie znajomości niemieckich rzeczowników, które uczniowie uczyli się począwszy od czwartej klasy a kończąc na etapie bezpośrednio poprzedzającym konkurs.

§ 8. Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 27 styczeń 2016.


Uczennica klasy II b Agata Dziepak redaguje gazetkę klasową. Co miesiąc pojawia się kolejny jej numer. W gazetce zamieszcza wiersze, ciekawostki, zagadki i przysłowia związane z danym miesiącem. Wrześniową ciekawostką były spostrzeżenia innych uczniów zasłyszane na korytarzu szkolnym. Zaś w październikowym numerze można przeczytać o zainteresowaniach nauczycieli uczących w klasie II b oraz obejrzeć ich portrety narysowane ręką ''małej dziennikarki". Czekamy na kolejne numery gazetki, którą zainteresowali się już uczniowie także innych klas oraz nauczyciele.


Uczniowie kl. 2 b Michał Jamro i Adam Ziemniak zorganizowali konkurs plastyczny dla klas młodszych. Tematem prac była "Jesień". Chłopcy przygotowali również nagrody, którymi nagrodzili wyłonionych zwycięzców konkursu. Dziękujemy rodzicom za sponsorowanie nagród, a uczestnikom gratulujemy talentów plastycznych.


15 października 2015r. uczniowie klasy 2 b udali się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, gdzie brali udział w zajęciach edukacyjnych. Ratownicy i lekarze opowiadali o swojej pracy pokazując dzieciom wnętrze karetki i dyspozytornię. Dzieci miały możliwość zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, poćwiczyć masaż serca na fantomach czy zakładanie gipsu. Wszystkim bardzo się zajęcia podobały.

Dorota M


AUDYCJA  Z OKAZJI 76 ROCZNICY AGRESJI NIEMIECKIEJ I SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

W czwartek, 17 września 2015r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali przez szkolny radiowęzeł audycji poświęconej 76 rocznicy agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę.
Teksty dotyczące przyczyn, przebiegu oraz zakończenia wojny przeplatały się z pieśniami żołnierskimi śpiewanymi przez uczniów.
Audycja miała na celu pobudzić nas wszystkich do refleksji na temat wojny, która trwała długie pięć lat, ogarniając wszystkie kontynenty i pochłaniając 50 milionów istnień ludzkich. Polska poniosła, proporcjonalnie, największe ze wszystkich krajów, straty - około 6 milionów zabitych, co stanowiło 18% populacji kraju. To, że dziś jesteśmy państwem niepodległym, niezawisłym i w pełni demokratycznym zawdzięczamy niezłomnym dążeniom naszego narodu do samostanowienia oraz wolności. Złóżmy hołd wszystkim ofiarom tej wojny, uczcijmy ich pamięć minutą ciszy.
Audycję przygotowali uczniowie klas: Vb, V c, VIb, VIc  pod kierunkiem nauczycieli: Renaty Sztaby, Moniki Rozmus, Edyty Szali.


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Pani Dyrektor przypomniała nam wszystkim, jak bardzo ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu, ukończenie kolejnej klasy, dobre oceny na świadectwie i dobry wynik na sprawdzianie szóstoklasisty. Zwróciła też uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce gdzie liczy się przyjaźń, uczciwość, rzetelność i empatia, bo z tym wszystkim wchodzi się w dorosłe życie.

Strona głównaArchiwum - 2015/2016