Osiągnięcia i sukcesy z j.niemieckiego 2015/16

„Kraje niemieckojęzyczne w naszych oczach”

W lutym uczennice z naszej szkoły przygotowały piękne albumy przedstawiające najważniejsze zabytki państw niemieckojęzycznych. Prace te wzięły udział w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie.

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy w składzie: Izabela Szczęsna i Dagmara Śmigiel z klasy 6c oraz Nina Karbarz, Oliwia Kawula i Weronika Rzepka z klasy 6a.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i mimo dużej konkurencji uczennice z klasy 6c zdobyły III miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.

L.H.

Poniżej zdjęcia albumu zwycięskiej grupy:

Szkolny konkurs z języka niemieckiego „DEUTSCHFAN”.

W styczniu odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego „DEUTSCHFAN”. W dwóch turach wystartowało 22 uczniów z klas piątych i szóstych. Uczestnicy konkursu sprawdzali swoją znajomość niemieckich rzeczowników. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz coś na osłodę. Zwycięzcy wrócili do domów z pucharami.

Wyniki konkursu klasy szóste: Wyniki konkursu klasy piąte:

I miejsce - Dagmara Śmigiel 6c; I miejsce - Piotr Niedbała 5a

II miejsce- Zuzanna Konsur6b; II miejsce- Julia Demitraszek 5a

III miejsce- Justyna Zdaniewicz 6b; III miejsce- Jakub Zając 5b

Konkurs Podkarpackiego Kuratora Oświaty

W październiku 5 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięli udział:

• Stanisław Babiarz 6 b
  • Dagmara Dral 6c
  • Aleksandra Kolek 6c
  • Hanna Oleksiewicz 6a
  • Justyna Zdaniewicz 6b

Uczniowie osiągnęli zadowalające wyniki, jednak konkurencja w tym roku była bardzo silna.

Mimo, iż uczestnicy nie przystąpią do kolejnego etapu  gratuluję motywacji i zaangażowania w nauce języka niemieckiego.

Strona głównaOsiągnięcia i sukcesy z j.niemieckiego 2015/16