Loading

 


,,Świat widziany oczami miniatur”

11 czerwca 2015 roku uczniowie klas szóstych oraz trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie pod opieką dwóch nauczycieli (pani Renaty Sztaby i Edyty Szali), w nagrodę za zaangażowanie w życie szkoły, mieli okazję obejrzeć wystawę pt. ,,Życie zaklęte w miniaturze. Historyczne domki dla lalek z kolekcji Anety Popiel – Machnickiej” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Właścicielka wystawy wraz ze swoją córką Różą opowiedziały dzieciom o historii powstawania miniaturowych domków dla lalek. Co ciekawe, większość eksponatów na wystawie pochodziło z minionych epok. Każdy domek został dokładnie odrestaurowany przez panią Anetę. Na uwagę zasługuje fakt, że te obiekty posiadały działające oświetlenie, nowoczesny sprzęt oraz maleńkie figurki mieszkańców. Dzięki pasji i wytrwałej pracy pomysłodawczyni ekspozycji, uczniowie mogli podziwiać te niesamowite budowle. Następnie pokazano uczestnikom, jak zrobić kilka elementów wyposażenia, które mogli wykonać sami. Były one dziecinnie proste, ale wymagały dużo cierpliwości i precyzji. Na sam koniec wszyscy otrzymali niespodziewany, maleńki podarunek-ręcznie zrobiony koszyczek ze słodkościami. Wystawa ta była bardzo ciekawa i niepowtarzalna, warto było ją obejrzeć. Wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Oliwia Purcha kl. 6a

Piknik rodzinny


Dzień grecki "W świecie starożytnej Grecji"

Nauczyciele organizatorzy: Renata Sztaba, Edyta Szala, Monika Rozmus, Izabela Karbarz, Witold Guzek, Dariusz Rzucidło, Olga Zakorczmenna.
W ramach dnia greckiego nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie zorganizowali szereg konkursów.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów:
1) Konkurs na najpiękniejszy strój grecki * Iza Biśto 5b * Mateusz Kozieł 5a
2) Konkurs na najładniejszy plakat – zaproszenie na piknik szkolny 2015 r. Zuzanna Biśto 4b
3) zwycięzca Igrzysk olimpijskich - Julia Miąsik 6a - na wyróżnienie w tej kategorii zasługują: Jakub Klian 4a, Julia Misiołek 6b
4) Konkurs na najlepszą potrawę grecką * kategoria desery – Weronika Baprawska i Julia Różańska 4c * kategoria przystawki – Michał Antonik i Wiktor Ciołkowski 6b * kategoria dania ciepłe – obiadowe - Stanisław Babiarz 5b

5) Konkurs na najlepszy projekt "W świecie starożytnych Greków" - Zofia Tetela 6b


W roku szkolnym 2014/15 kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do programu ,,Owoce i warzywa w szkole".

W programie tym uczestniczą uczniowie punktu przedszkolnego i klas 1 -3. Każde dziecko otrzymuje w tygodniu porcje owoców i warzyw do bezpośredniego spożycia. HARMONOGRAM DZIAŁAŃ w ramach programu "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE" na rok szkolny 2014/15.
1 Semestr:
1. Lekcje edukacyjne prowadzone w klasach o tematyce prozdrowotnej.
2. Szkolny konkurs plastyczny ,,Plakat promujący zdrowe odżywianie - jemy warzywa i owoce".
3.Zajęcia praktyczne - Wykonujemy i razem spożywamy sałatki owocowe - zdrowe drugie śniadanie.

2 Semestr:
1. Lekcje edukacyjne o tematyce prozdrowotnej.
2. Quiz ,,Jaki to owoc" prowadzony na Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez szkołę. Poznawanie owoców za pomocą dotyku, smaku, zapachu.
3. Konkurs literacki - samodzielne układanie wierszyka o owocach lub warzywach.


 

12 maja 2015 na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom biorącym udział w Podkarpackim Konkurs Pięknego Czytania.

Organizatorami są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, wspierające ją stowarzyszenie oraz Polskie Radio Rzeszów i Teatr „Maska”. Konkursowi patronują: Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty. Organizatorzy zadbali, by uczestników oceniało profesjonalne jury, złożone z nauczycieli polonistów, bibliotekarzy, dziennikarzy i aktorów.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Krystian Zwarzany z 3a, który zdobył I miejsce

w  Podkarpackim Konkurs Pięknego Czytania, oraz Julia Sroka z klasy 6b, która uzyskała wyróżnienie w tym konkursie.

Do rąk laureatów i wyróżnionych trafiły nagrody rzeczowe, zaś do najlepszych z najlepszych – w tym do Krystiana Zwarzanego -  angaże do słuchowisk emitowanych przez Polskie Radio Rzeszów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


27.01.2015r. świętowaliśmy w naszej szkole  Dzień Babci i Dziadzia. Dla Babć i Dziadziów występowali uczniowie klas 1,2,3. Były wiersze, piosenki, życzenia, tańce, inscenizacje, teatrzyki, ,,Familiada". Dzieci przygotowały też upominki.

E.Guzek


Jasełka w SP nr 24

We wtorek 20 stycznia o godzinie 10.30 odbyły się w naszej szkole jasełka. Przedstawienie, które przygotowali uczniowie z klasy IV c, było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zapałem odgrywały swoje role. Ponadto w jasełkach wzięli udział laureaci szkolnego przeglądu kolęd i pastorałek.

Udział w przedstawieniu wzięli (uczniowie z kl. IV c):
Aleksandra Bałda, Weronika Baprawska, Kinga Giełbaga, Tymoteusz Głuczkowski, Oliwia Haba, Jędrzej Kalka, Weronika Kyc, Szymon Łuksa, Dominik Masacz, Radosław Mikuła, Szymon Pałka, Joanna Pater, Justyna Podgórska, Kacper Przygoda, Szymon Rogala, Julia Różańska, Tobiasz Ryszka, Malwina Warzecha.


19.01.2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Bawiły się na niej dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie byli przebrani w piękne kolorowe stroje. Podczas zabawy wybrano króla i królową  balu z każdego oddziału. Były tańce, zabawy, konkursy. Wszyscy wspaniale się bawili.


17.12.2014r. odbył się konkurs plastyczny w ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole". Dzieci z punktu przedszkolnego i klas 1wykonywały prace - Mój ulubiony owoc lub warzywo. Uczniowie klas 2 i 3 wykonywali - Plakat promujący zdrowe odżywianie - jemy warzywa i owoce.

Ewa G.


W dniu 19.12.2014r. uczniowie i rodzice klasy 3B jak co roku zorganizowali Wigilię klasową. Wszyscy byli w wyśmienitych humorach, składali sobie życzenia i „zajadali się pysznościami” przygotowanymi przez rodziców. Uczniowie grali i śpiewali kolędy.
E.BSzkoła Podstawowa  nr 24 im. Rudolfa Aurigi

zaprasza do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie

OPOWIADANIE MATEMATYCZNE.

REGULAMIN KONKURSU NA OPOWIADANIE MATEMATYCZNE

Wyniki konkursu

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za okazane zaangażowanie i gratulujemy umiejętności twórczych zaprezentowanych w opowiadaniach matematycznych. Życzymy dalszych sukcesów.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 28.01.2015r.
o godzinie 10:20 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie.
Serdecznie zapraszamy!


POMÓŻ MIKOŁAJOWI I DZIECIOM Z HOSPICJUM

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zbierania nowych ubrań, zabawek i słodyczy dla dzieci z hospicjum. Zbiórka trwała od 29.10.2014r. do 24.11.2014r. w klasach I- VI. Zebrane rzeczy o łącznej wartości 2500 zł zostały przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Czyniąc tak niewiele, pomogliśmy tym, którzy tego potrzebują. Jest to dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc naszą akcję, serdecznie dziękujemy.

(koordynatorzy akcji w SP nr 24: pani Dorota Markowska oraz pani Edyta Szala)


Akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Ocalić od zapomnienia …”

7 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacją ukazującą początki państwa polskiego – panowanie Mieszka I, jego ślub z Dobrawą oraz przyjęcie chrześcijaństwa, które przyczyniło się do wyprowadzenia naszej Ojczyzny z mroku dziejów wprost do historii Europy. W inscenizacji wzięli udział:

* Joanna Pater (IV c) Rzeczpospolita,
* Justyna Podgórska (IV c), Julia Różańska (IV c), Aleksandra Bałda (IV c), Kornelia Budak (IV b), Amelia Ząbczyk (IV b) – narracja,
* Karina Dobek (IV b) – Dobrawa,
* Wiktor Arian (IV b) – Mieszko I,
* Jakub Chomont – posłaniec,
* Zuzanna Biśto (IV b), Wiktoria Ferenc (IV b), Michał Janczura (IV b), Maciej Kozak (IVb), Wiktoria Leniar (IV b), Jan Lubieniecki (IV b), Tymoteusz Migut (IV b), Łukasz Rogalski (IV b), Jakub Śliwa (IV b), Martna Warchoł (IV b), Natalia Wąs (IV b), Jakub Wąsacz (IV b), Katarzyna Wąsacz (IV b), Piotr Wysakowski (IV b), Tymoteusz Zaborski (IV b), Jakub Zając (IV b);
Uczniowie klasy VI b przypomnieli najważniejsze postacie historyczne, które odegrały istotną rolę w dziejach naszej Ojczyzny:
Bolesław Chrobry – Michał Antonik,
Kazimierz Wielki – Jakub Haber,
Konrad Mazowiecki – Michał Lęcznar,
Jagiełło Wiktor Ciołkowski,
Jadwiga – Zosia Tetela,
Mikołaj Kopernik – Adam Magniszewski,
Mikołaj Rej – Kacper Nowak,
królowa Bona – Angela Gaweł,
Stanisław August Poniatowski – Jakub Pytlos.

Akademię zakończył koncert pieśni patriotycznych, który poprowadzili Julia Sroka i Aleksander Fendryk.. Wzięli w nim udział uczniowie – laureaci I Szkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpili w nim:
• Klasa I b - „Bartoszu, Bartoszu”,
• Zosia Tetela (VI b), Kinga Dzwonkowska (VI b) - „Ojczyzno ma”,
• Dominika Buczak (I c), Agata Dziepak (I b) - „Legiony”,
• Martyna Śniegowska (II c), Wiktoria Leśko (II c) oraz Malwina Warzecha (IV c), Oliwia Haba (IV c) - „Serce w plecaku”,
• Amelia Gaweł (II c)„Piechota”,
• Kinga Ryndak III b „Pałacyk Michla”,
• Nina Karbarz (V a) -„A jeśli nie wrócę”,
• Anna Falkiewicz (VI a) - „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”,
• Angela Gaweł (VI b), Julia Sroka (VI b), Aleksandra Szczepanik (VI b) - „Jak ptaki”,
• Celina Kowalczyk (III c), Kinga Dzwonkowska (VI b) - „Lwowskie orlęta”,
• dzieci ze świetlicy szkolnej (uczniowie klas IIa, IIb, III c) - „Piosenka o niedźwiedziu Wojtku”;

Akademię przygotowały panie: Monika Rozmus, Edyta Szala, Renata Sztaba, Olga Zakorczmenna.


660 rocznica założenia miasta Rzeszowa

W roku 2014 obchodzimy 660 rocznicę założenia naszego miasta. W ramach obchodów tej rocznicy uczniowie SP nr 24 przygotowali cykl imprez związanych z tym wydarzeniem.

1. Luty 2014 uczniowie klas Va i Vb pod opieką pań: Renaty Sztaby i Edyty Szali przygotowali audycję na temat historii naszego miasta.

2. Maj 2014 – Piknik rodzinny zorganizowany przez SP nr 24 -uczniowie pod opieką pań: Renaty Sztaby, Edyty Szali, Moniki Rozmus:

* zaprezentowali projekty przybliżające historię Rzeszowa oraz zorganizowali wystawę prac graficznych na ten temat,
* przygotowali występ artystyczny (tu na wyróżnienie zasługują Nina Karbarz i Szymon Serafin, którzy zaśpiewali piosenkę Włodzimierza Piętali pt. Piosenka o Rzeszowie),
* wzięli udział w konkursie pt. Po rzeszowskich uliczkach i ścieżkach … - rozpoznaj obiekty i zabytki naszego miasta (zwycięzcy konkursu: Kajetan Szukiewicz, Natalia Rozmus, Wiktoria Pachnicka, ).

3. Listopad 2014r.

ZAPROSZENIE
Szkoła Podstawowa nr 24 im. Rudolfa Aurigi
zaprasza do wzięcia udziału w konkursie PIOSENKA O RZESZOWIE


Wszystkich Świętych

1 listopada 2014r.

Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma z nami. W te dni odwiedzamy groby swoich bliskich, zapalamy znicze, składamy wieńce i kwiaty. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi.

„W zaduszki"

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.

Tutaj napis i kwiat pozostanie.

Ale zmarły gdzie indziej mieszka na wieczne odpoczywanie.

Smutek to jest mrok po zmarłych

Pacierz zmów. Odejdź pełen jasności skrzydlatej.

(J. Kulmowa)

Uczniowie naszej szkoły pod opieką księdza Ryszarda Dołka złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona szkoły Rudolfa Aurigi.


Dzień Papieski
W dniu 21.10.2014r. odbyła się kolejna akademia poświęcona rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Akademię przygotowali uczniowie klasy VIb (pod opieką pań: Haliny Podroużek i Elżbiety Stopyry). Przedstawili oni krótki montaż słowno – muzyczny przybliżający nam sylwetkę wielkiego człowieka - papieża Jana Pawła II. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego oraz solistów: Kingi Dzwonkowskiej z kl. VIb, Niny Karbarz z kl.Va, Karolina Bilert z kl.Va, Anna Falkiewicz z kl. VIa.
E.Sz.
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku 14 października 2014 roku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym pod hasłem "Jesteśmy już uczniami". Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas czwartych wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły pamiątkowe ordery.Panie dyrektor: Elżbieta Chodzińska i Bogusława Rybka otrzymały "Order Oczu Dookoła Głowy", polonistki: Elżbieta Chodzińska, Anna Piątek i Monika Rozmus "Order Profesora Miodka", Order Czterolistnej Koniczyny": Elżbieta Stopyra i Sylwia Wiśnicka, "Order Wieży Babel": Izabela Karbarz, Ewelina Szydłak-Padiasek i Lidia Hajnus, "Order Pitagorasa": Bogusława Rybka i Edyta Szala. "Order Fair Play": Barbara Krok-Rees i Witold Guzek, "Order Anielskiej Cierpliwości": Marta Pączek i ksiądz Ryszard Dołek, "Order Sympatycznego Faceta": Dariusz Rzucidło. "Order Skarbnicy Przeszłości" Renata Sztaba, "Order Matczynej Troskliwości": Magdalena Ruszel, Dorota Markowska, Alfreda Naleśnik, Bożena Lubińska, Wioletta Malisz, Elżbieta Ratuszyńska- Nowak, Edyta Dzika, Ewa Guzek, Elżbieta Basamon, Jolanta Pietraszek, Jolanta Zając i Alicja Krupska-Banasik. "Order Gwarantowanego Bezpieczeństwa" otrzymały panie: Jadwiga Maryniak, Agata Duplaga, Olga Zakorczmenna, Alicja Kwaśniewska i Gabriela Siewiorek, " Order Uśmiechu": Anna Kuśnierz oraz "Order Mola Książkowego" Magdalena Filar.

Kolejne odznaczenia wręczono osobom, które codziennie dbają o to by szkoła była czysta i dobrze funkcjonowała "Order Syzyfowej Pracy" otrzymały panie: Maria Potęcka-Murdza, Elżbieta Hubkiewicz, Urszula Kowalska, Zofia Skoczylas, Łucja Wilk, Teresa Tereszkiewicz, Bogumiła Miąsik, Grażyna Hałdys, Teresa Kyc, Renata Paśko Agnieszka Jaworska i Tadeusz Wróblewski. Na zakończenie panie dyrektor przystąpiły do pasowania uczniów klasy 1a, 1b, 1c i 1d.


Pierwszaki dostały też upominki od starszych kolegów z klas drugich,na  których  od teraz mogą zawsze liczyć.
M.R.

 


 

Program „Owoce i warzywa w szkole”

Dzień 15 października 2014 roku był w klasie Ia "Dniem zdrowego jedzenia". Pierwszaki samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, którą przyprawiły cynamonem i zjadły na drugie śniadanie. W trakcie owocowej uczty oglądały też film edukacyjny "Dlaczego warzywa i owoce są zdrowe".
M.R.

W dniu 1.10.2014 r. uczniowie klasy 3B samodzielnie przygotowali i zjedli wspólne śniadanie. Sałatka owocowa była pyszna. Dzieci przekonały się, że „zdrowe” śniadanie nie musi być nudne.
E.Basamon


W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" klasa  I B zorganizowała wesołe przedstawienie wykorzystując wiersz J. Brzechwy "Na straganie" oraz przyniesione do szkoły warzywa.

D.M.

 

3 października 2014r. uczniowie klasy 3 c samodzielnie przygotowali smaczne i pożywne drugie śniadanie. Wykorzystali różnorodne produkty spożywcze ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw. Uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej koncentrują się podczas lekcji. Przygotowanie i spożywanie wspólnego posiłku sprawiło uczniom wiele przyjemności. Zajęcia te miały na celu kształtowanie u uczniów nawyków zdrowego żywienia oraz zachęcenie ich do uwzględniania w codziennych posiłkach smacznych warzyw i owoców.

J.P.


W roku szkolnym 2014/2015 odbywają się w naszej szkole odbywają się audycje muzyczne organizowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha. W trakcie ciekawych zajęć dzieci poznają różnego rodzaju instrumenty, na których mają możliwość tworzenia własnej muzyki.

D.R


Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Pomóżmy zwierzakom’’. Akcja ta ma cel pomóc zwierzętom mieszkańcom schroniska ,,Kundelek’’ w Rzeszowie. Uczniowie wykonali wiele prac ,projektów poświęconych pomocy dla zwierząt. Przez cały miesiąc października zbierali suchą karmę dla psów i kotów. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest pani mgr E. Stopyra. Akcja ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, braci mniejszych.

Uczniowie SP-24 jak co roku wzięli udział w światowej akcji sprzątania świata. Z tej okazji wykonali wiele projektów poświęconych dbaniu o naszą planetę uczniowie klasy 5c pod kierunkiem pani mgr E. Stopyry przygotowali audycję. Uczniowie klas czwartych zaopatrzeni w rękawiczki pod opieką nauczycieli uprzątnęły śmieci w pobliskim parku. Czynny udział w akcji ekologicznej sprawia, że uczniom łatwiej jest zrozumieć i zapamiętać, jak ważna jest dbałość o czystość naszej planety.

E.S.


75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

27 września minęła 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego.  Szkoła Podstawowa nr 24 w Rzeszowie również dołączyła do obchodów tej rocznicy. W szkolne obchody została włączona cała społeczność szkolna. Opieki nad obchodami podjęły się panie: Renata Sztaba, Edyta Szala i Monika Rozmus.
Dnia 26 września  2014 roku uczniowie mieli możliwość  wysłuchać audycję pt. „Moją Ojczyzną jest Polska Podziemna” przygotowaną przez uczniów klasy IVc.
W ramach obchodów tego święta została zorganizowana wystawa o przywódcach Polskiego Państwa Podziemnego. Projekty – prace przygotowali uczniowie klas IV-VI. Potrzebne informacje uczniowie wyszukiwali w internecie na informatyce. Na godzinach wychowawczych  oraz przedmiocie historia i społeczeństwo odbyła się prezentacja referatów przygotowanych przez uczniów.
Ponadto uczniowie klasy IVc zapalili znicz i złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą życie i działalność patrona naszej szkoły Rudolfa Aurigi.
E.Sz.


Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Pani Dyrektor przypomniała nam wszystkim, jak bardzo ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu, ukończenie kolejnej klasy, dobre oceny na świadectwie i dobry wynik na sprawdzianie szóstoklasisty. Zwróciła też uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce gdzie liczy się przyjaźń, uczciwość, rzetelność i empatia, bo z tym wszystkim wchodzi się w dorosłe życie.

Strona głównaArchiwum - 2014/2015