Osiągnięcia i sukcesy z j.niemieckiego 2014/15

Konkurs Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Bardzo miło jest mi poinformować ,iż dwaj uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca w konkursie PINGWIN organizowanym przez firmę EDI (Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe).
Wiktor Ciołkowski (VI b) oraz Robert Wrzodak (VI b) zajęli kolejno 8 i 9 miejsce. Warto dodać, iż pokonali oni konkurencję składającą się z 653 osób!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
L. H.

Znamy już wyniki konkursu organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Zofia Tetela (VI b) oraz Robert Wrzodak (VI b)
zostali finalistami tego konkursu. To bardzo duże osiągnięcie. W konkursie brali udział uczniowie z całego województwa. A 3 etapy konkursu pozwoliły wyłonić najlepszych. Gratuję sukcesu!!!
L.H.

W październiku 9 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do kolejnego etapu dostało się aż 7 osób!

W listopadzie odbył się etap rejonowy tego konkursu. Nasi uczniowie zmierzyli się ze 140 konkurentami z innych szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.

Do etapu rejonowego przystąpili:

Antonik Anna VIB

Gaweł Angela VIB

Podgórska Anna VIA

Sroka Julia VIB

Tetela Zofia VIB

Wrzodak Robert VIB

Gratulujemy i czekamy na wyniki!

Konkurs PINGWIN

Kolejnym konkursem z języka niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły był konkurs o wdzięcznej nazwie "PINGWIN". Był on organizowany przez firmę EDI (Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe). Uczniowie mieli 45 minut na udzielenie odpowiedzi na 30 pytań! Czas okazał się wystarczający. Musieli jednak być pewni swoich odpowiedzi, ponieważ pomyłka kosztowała ich -1 punkt. Zakodowane prace zostały przesłane do organizatora. W styczniu poznamy wyniki.

Do konkursu przystąpiło 12 osób. Byli to:

Antonik Anna VIB                                         Miś Dominika VIA

Antonik Michał VIB                                       Podgórska Anna VIA

Ciołkowski Wiktor VIB                                   Sroka Julia VIB

Gaweł Angela VIB                                         Tetela Zofia VIB

Kiferling Klaudia VIA                                     Wrzodak Robert VIB

Krasoń Rozalia VIA

Krzysztofińska Anna VIA

Miejski konkurs "Kalendarz Adwentowy"

Uczniowie naszej szkoły mają liczne talenty, a w tym także plastyczne. Nie mogło ich więc zabraknąć w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie na najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy.

Liczył się przede wszystkim ciekawy pomysł i estetyka wykonania. Kalendarz musiał posiadać 24 okienka symbolizujące czas trwania Adwentu. Uczniowie cały listopad pracowali nad wykonaniem pracy konkursowej. Niektórzy po jej ukończeniu stwierdzili, że nie chcą się z nią rozstać J.

Ostatecznie na konkurs trafiło 6 prac. Ich autorami byli:

Antonik Anna VIB

Babiarz Stanisław VB

Gaweł Angela VIB

Kawula Oliwia VA

Miąsik Bartłomiej VB

Sewerniak Krystian VC

Wiemy już, że praca Anny Antonik została wyróżniona w tym konkursie. Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszam do obejrzenia prac konkursowych.

Strona głównaOsiągnięcia i sukcesy z j.niemieckiego 2014/15