Loading

Osiągnięcia uczniów 2014/2015

W szkolnym konkursie recytatorskim dla klas  I - III II miejsce zajęła uczennica Liliana Żyszkiewicz z klasy Ia i III miejsce zajęła Patrycja Szczepańska z klasy Ia
(wych. Magdalena Ruszel).
Gratulujemy sukcesów!


Nagrodzeni uczniowie z I edycji szkolnego konkursu plastycznego

„Co w trawie piszczy – czyli łąka i jej mieszkańcy”
1. Sara Śmiechowska
2. Dominika Ostrowska
3. Kacper Hadam
4. Antonina Stopyra
5. Liliana Żyszkiewicz
6. Patrycja Szczepańska
7. Kornel Lewandowski
8. Martyna Rup
9. Jakub Pater
10. Dagmara Magnucka

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizator: Magdalena Ruszel

 


 

27 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się XV edycja Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas I-III ,,I Ty możesz zostać ekologiem". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klas trzecich, które w etapie szkolnym uzyskały największą liczbę punktów. Dziewczynki odniosły sukces również w etapie międzyszkolnym i zajęły:
CELINA KOWALCZYK z kl.3c               I miejsce
EWA ŚMIECHOWSKA z kl.3a              III miejsce
ALEKSANDRA MACIOŁEK z kl 3b        IV miejsce
GRATULUJEMY!!!

J.P.


W dniu 24.04.15r. odbył się Szkolny konkurs ortograficzny ,,Mistrz Ortografii klas 3". W konkursie brało udział 17 uczniów z klas: 3a, 3b i 3c. Maksymalna liczba punktów, którą można było uzyskać to 84.
Pierwsze miejsce - 83 punkty -  Weronika Piątek - kl.3a
Drugie miejsce - 82,5 punktu - Zuzanna Winiarz - kl.3b
Trzecie miejsce - 82 punkty - Krystian Zwarzany - kl.3a
E.Guzek


 

W dniu 17.04.15r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych o  ,,Puchar Reksia". Szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich.
Julia Wojciechowska kl. 3a
Oliwia Milanowska kl. 3a
Emilia Skaba kl. 3a
Kacper Miąsik kl. 3a
Jakub Niedziałek kl. 3a
Mikołaj Paszt kl. 3a
Paweł Surdel kl. 3b
Marek Koba kl. 3b
Na 15 startujących szkół zajęliśmy 2 miejsce. Uczniowie otrzymali medale i cenne nagrody.

 


SZKOLNY KONKURS „WIERSZ W FORMIE PLASTYCZNEJ”
4 maja zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu „Wiersz w formie plastycznej“. Celem konkursu było zilustrowanie wybranego przez siebie fragmentu poezji. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 1-6. Jury w składzie: p. Agata Duplaga, p. Monika Rozmus i p. Alicja Kwaśniewska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Julia Misiołek kl. 6b (praca nagrodzona)
Nela Orłow-Szmatka kl. 1d (praca nagrodzona)
Izabela Śmigiel kl. 1c (praca nagrodzona)

Sabina Makuch kl. 6b (praca wyróżniona)
Zofia Tetela kl. 6b (praca wyróżniona)
Dagmara Śmigiel kl. 5c (praca wyróżniona)
Angela Gaweł kl. 6b (praca wyróżniona)
Michał Antonik kl. 6b (praca wyróżniona)
Anna Antonik kl. 6b (praca wyróżniona)

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ogłoszenia wyników oraz zdjęcia prac uczniów. Uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i zdolności plastycznych.

Więcej zdjęć w galerii.


Wojewódzki etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w kategorii wiekowej klas 1-3

25 marca 2015r. odbył się wojewódzki etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie w kategorii wiekowej z klas 1-3 Szkoły Podstawowej.

Nasz uczeń Krystian Zwarzany z klasy 3a zdobył I miejsce w tym konkursie.

Jest to wspaniałe osiągniecie , ponieważ w tym konkursie brali udział uczniowie z całego województwa. Organizatorzy poinformują o terminie wręczenia nagród i wyróżnień.


Wojewódzki etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w kategorii wiekowej klas 4-6

11 marca 2015r. odbył się wojewódzki etap Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie w kategorii wiekowej klas 4-6.

Brali w nim udział uczniowie ze szkół z całego województwa.

Nasza uczennica Julia Sroka z klasy 6b dostała wyróżnienie w tym konkursie. Organizatorzy poinformują o terminie wręczenia nagród i wyróżnień.


Wewnątrzszkolny etap Podkarpackiego Konkursu Czytelniczego

18 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny etap Podkarpackiego Konkursu Czytelniczego. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas 1-6. Po długiej naradzie komisja w składzie:

M. Filar, M. Rozmus, A. Kwaśniewska i E Dzika ogłosiła następujące wyniki:

I miejsce z klas 1-3 otrzymał Krystian Zwarzany z 3 a.

II miejsce z klas 1-3 otrzymała Celina Kowalczyk z kl. 3c.

III miejsce z klas 1-3 otrzymała Julia Nepelska z kl. 3c.

W starszej grupie wiekowej (klasy 4-6)nagrody otrzymały następujące osoby:

I miejsce Julia Sroka z 6b

II miejsce Izabela Szczęsna z 5c

III miejsce Angela Gaweł z 6b.


20.02.2015 został rozegrany finał szkół podstawowych w piłce koszykowej miasta Rzeszowa.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt wywalczyły uczennice naszej szkoły. W grach eliminacyjnych zwyciężyły z zespołami szkół SP11, SP5, oraz SP Pijarki. W finale pokonały po zażartym boju bardzo silne ekipy szkół SP9 i SP28.
Wyniki gier finałowych naszych uczennic:
SP24-SP9 24:20, SP24-SP28 26:18.
W rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło 11 szkół. Ciekawostką jest fakt, że reprezentację stanowią dziewczynki z jednej klasy 6A. Skład zwycięskiej ekipy: Julia Miąsik, Zuzanna Szynalik, Julia Mikuła, Oliwia Purcha, Rozalia Krasoń, Laura Siorek, Klaudia Kiferling, Dominika Miś, Anna Podgórska, Anna Krzysztofińska, Maria Jakim, Matylda Kulpa. Dziewczęta wywalczyły złote medale i dyplom, oraz pamiątkowy puchar . Drużynę prowadził p. Witold Guzek.


Nasi uczniowie zajęli II miejsce w rozgrywkach piłki koszykowej w ramach IMSZ szkół podstawowych miasta Rzeszowa. W eliminacjach pokonali zespoły szkół SP2, SP6 oraz SP Pijarki. W grach wstępnych wzięło udział 12 szkół z miasta Rzeszowa. Do gier finałowych awans uzyskiwali tylko zwycięzcy grup eliminacyjnych.

W finale nasi chłopcy pokonali SP5 28:18, a w decydującym o pierwszym miejscu meczu przegrali 19:21 z SP17.
Trzon drużyny stanowią uczniowie klasy 6A: Stefan Haleniuk, Krystian Gołąb, Oskar Lasota, Maksymilian Zawślak, Michał Kasprzyk, Michał Wójcik, Kamil Wąsacz, Wiktor Czapka oraz uczeń 5A Kacper Jakim. Chłopcy wywalczyli srebrne medale, dyplom, pamiątkowy puchar. Drużynę prowadził p. Witold Guzek


KONKURS LITERACKI O HOBBICIE

 

25 lutego 2015 r. odbył się kolejny szkolny konkurs literacki. Tym razem dotyczył on książki J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.  Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 3-6, którzy dzielnie odpowiadali na pytania i odgadywali zagadki ukryte w kalamburach. A oto osoby nagrodzone:

I miejsce: Celina Kowalczyk z kl. 3c

II miejsce: Aleksandra Maciołek z kl. 3b oraz Antoni Pękala z kl. 5a

III miejsce: Piotr Żabiński z kl. 3c.

Gratulujemy!


KONKURS LITERACKI O NARNII

16 stycznia 2015r. odbył się szkolny konkurs literacki o Narnii. Uczniowie startujący w konkursie musieli wykazać się wiedzą na temat książki C.S. Lewisa „Lew, czarownica i stara szafa” (poprzez test, kalambury i układanie puzzli). Wszyscy biorący udział wykazali się odpowiednimi umiejętnościami, a zwycięzcami zostali:
I miejsce: Celina Kowalczyk z kl. 3c
II miejsce: Joanna Pater oraz Oliwia Haba z kl. 4c
III miejsce: Malwina Warzecha z kl. 4c
Gratulujemy!„ZNACZEK Z PODRÓŻY”

Uczniowie ze świetlicy wzięli w styczniu udział w konkursie międzyszkolnym pt. „Znaczek z podróży”.  Z przyjemnością informujemy, że prace dwóch uczennic: Karoliny Dander z kl. 3a oraz Moniki Forgiel z kl. 3c zdobyły nagrody.
Gratulujemy.


Uczenica klasy III c Kamila Perdeusz (opiekun Olga Zakorczmenna) zdobyła nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Bombka Bożonarodzeniowa”.

Uczenica klasy II a Antonina Jemioła (opiekun Agata Duplaga) zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Mój przyjaciel miś”.

Uczenica klasy I c Karolina Mikuła (opiekun Agata Duplaga) uzyskała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Mój przyjaciel miś”.


I KONKURS PIOSENKI O RZESZOWIE

Jury I KONKURSU PIOSENKI O RZESZOWIE po przesłuchaniu w dniu 18 grudnia 2014r. 23 uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody:

* w kategorii występ indywidualny: Nina Karbarz za piosenkę “Zakochani w Rzeszowie”;

* w kategorii występ zespołu: klasa I b (SP nr 24) za piosenkę “Rzeszów”.

Wyróżnienia otrzymali:

* w kategorii występ indywidualny: Celina Kowalczyk, Wiktoria Leśko, Martyna Śniegowska, Agata Dziepak;

* w kategorii występ zespołu: klasa I a (SP nr 24).<

ORGANIZATOR: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24 W RZESZOWIE (panie Monika Rozmus, Renata Sztaba, Edyta Szala, Olga Zakorczmenna)


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bombki choinkowe w obrazach" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie. Uczeń Kacper Jakim z klasy Va zdobył II miejsce, a Anna Falkiewicz z klasy VIa III miejsce w konkursie.
Wystawę prac można oglądać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Słowackiego 11.


Uczennica klasy VIa Anna Falkiewicz wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich, który odbył się 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.

W listopadzie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Jesień czaruje barw tysiącem". I miejsce w konkursie zdobył Piotr Niedbała z klasy IVa, II miejsce Anna Antonik, III miejsce Angela Gaweł z klasy VIb i Anna Falkiewicz z klasy VIa. Wyróżniono następujących uczniów: Annę Krzysztofińską z klasy VIa, Izabelę Szczęsną z klasy Vc oraz Julię Miąsik z klasy VIa.

Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Kartka do Betlejem".

A.K.


MIŁOSZ PUSZ uczeń klasy 1a (opiekun: Magdalena Ruszel) zdobył nagrodę w IX. edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "ZIMA W PAPIEROWYM OGRODZIE - Czekając na Mikołaja". Ponad to w konkursie zorganizowanym przez Polskie Centrum Origami dyplomiki - podziękowania otrzymali też inni uczniowie klasy 1a: Kornel Lewandowski, Filip Łach, Katarzyna Mach, Dagmara Magnucka, Antonina Stopyra, Kacper Hadam, Sara Śmiechowska,Patrycja Szczepańska i Alicja Miturska. GRATULUJEMY !

M.R.


Uczenica klasy IV c Joanna Pater (opiekun Edyta Szala) uzyskała wyróżnienie w XV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

E.Sz.

 


 

Strona głównaOsiągnięcia uczniów 2014/2015