Loading

Z życia szkoły:

"Zmieniaj nawyki-nie klimat!"  28 kwietnia 2014r. odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klas starszych przygotowali przedstawienie pt. "Ekologiczny Czerwony Kapturek". Zaś młodsze dzieci wraz z szkolnym chórem ubarwiły akademię ekologicznymi piosenkami.

D.M.


W dniu 28 kwietnia 2014r. uczniowie klas 1 - 3 brali udział w zajęciach przeprowadzonych przez Akademię Zabawy. Temat tych zajęć to AERODYNAMIKA. Poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia dzieci poznawały tajemnice latania ,,od Ikara po czasy współczesne".
E.Guzek


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniach 23-30.04.2014r. pani Magdalena Filar przeprowadziła akcję pt. „Świetlicowe czytanki” w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Ponadto 5 maja 2014r. pani przeprowadzała rozmowy indywidualne z dziećmi przebywającymi w bibliotece o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich.


Dzień Patrona Szkoły

16 kwietnia 2014r. odbyło się tradycyjne święto - Dzień Patrona Szkoły. Wychowawcy poszczególnych klas przybliżyli swoim wychowankom sylwetkę Rudolfa Aurigi. Każda klasa przygotowała gazetkę ścienną upamiętniającą postać tego wielkiego człowieka. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani  Izabeli Karbarz złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona szkoły Rudolfa Aurigi.

Panie Renata Sztaba, Monika Rozmus i Edyta Szala zorganizowały konkurs na logo szkoły w ramach obchodów dnia Patrona Szkoły. W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody: Martyna Chmielińska (kl. IIIa), Alexander Acosta (kl. IIIa), Aleksandra Dobrzańska (kl. IIIa).

Zwycięzcom gratulujemy!


Na zajęciach kółka "Sprawne rączki i nóżki" uczennice z klas drugich i trzecich przygotowały pacynki na III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem (KUKIEŁKI,MARIONETKI, PACYNKI" pod patronatem Teatru Maska (opiekun Magdalena Ruszel).

M.R.


Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2014r. chłopcy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli prezenty, nie zabrakło również konkursów, gier i zabaw zorganizowanych przez wychowawców poszczególnych klas.

E.Sz.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA
6 marca 2014 roku, jak co roku, odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści obejrzeli krótkie przedstawienie o przygodach książek z biblioteki, w którym występowali przebrani za książki uczniowie z koła bibliotecznego. W dalszej części dzieci brały udział w zabawach i konkursach dotyczących czytania, znajomości alfabetu oraz bajek i baśni. Następnie chętni pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych i przeczytanych bajkach i książkach. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie „pierwszaków” na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali zakładkę do książki z wizerunkiem miasta Rzeszowa. Po pasowaniu dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawieni.


W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkła przystąpiła do programu "Tenis10".

Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay" oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci "Tennis10's". Program wprowadzony przez Polski Związek Tenisowy.
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.


W poniedziałek 24 lutego 2014 roku dzieci z klas I, II i III bawiły się na corocznej zabawie karnawałowej. O dobrą muzykę i ciekawe konkursy zadbał zaproszony zespół "Yamaha". W czasie balu, będącego maskaradą, obowiązywały kostiumy i dobry humor. Odwiedziły nas m. in.: postacie z bajek, księżniczki, wróżki, kowboje, policjanci i piraci. Dzieci bawiły się znakomicie. Do świetnej zabawy włączyli się również przybyli rodzice.

M.R.


W ciągu całego roku szkolnego, cyklicznie, odbywają się Audycje Muzyczne Filharmonii Rzeszowskiej.


21 stycznia 2014 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć sympatyczne i udane przedstawienie , wysłuchać piosenki i wiersze przygotowane przez wnuczęta z klas I, II i III. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne, przygotowały prezenty i laurki. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.

M.R.


Opłatki klasowe – Święta Bożego Narodzenia

W przeddzień zimowej przerwy świątecznej – 20 grudnia 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się ze swoimi wychowawcami, by przełamać się opłatkiem. Wszystkie klasy starannie przygotowały się na to wyjątkowe spotkanie. Sale zostały świątecznie przystrojone, a uczniowie przynieśli zrobione przez rodziców potrawy. Przy wspólnym czytaniu Ewangelii o Narodzinach Jezusa, kolędowaniu, życzeniach wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

E.Sz.


W grudniu klasy 2a i 2c były na wycieczce w fabryce baniek - ROMEX. Dzieci zobaczyły jak produkuje się bańki i w jaki sposób się je ozdabia.Każde przywiozło sobie bańkę ze swoim imieniem.


Mikołajki

Dzień 6 grudnia 2013r. w naszej szkole wyglądał inaczej... W tym dniu uczniowie wręczali sobie mikołajkowe prezenty, nie zabrakło również konkursów, gier i zabaw zorganizowanych przez wychowawców poszczególnych klas.


Dnia 28 listopada 20013 roku odbyła się uroczystość powitania klas pierwszych w świetlicy szkolnej pod hasłem „ Jesienne zabawy”.

W trakcie uroczystości uczniowie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klas starszych pt. „ Bajka trochę współczesna o Jasiu, Małgosi i Czerwonym Kapturku”, a następnie wspólnie zaśpiewali piosenkę „ Witaminki, witaminki”. 
Wszystkie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w kolejnych zabawach: 
„Próbie Kopciuszka”, Jesiennym quizie”,  „ Piankowym twisterze” itp.
Po wysłuchaniu treści " Roty świetlika" uczniowie potwierdzili swoje zobowiązanie przez odbicie kciuka pod tekstem. 
Wszyscy bawili się znakomicie.
Dziękujemy  dzieciom za właściwą postawę i gościom za przybycie!
Nauczyciele świetlicy

M.R.


25 LISTOPADA – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada 2013 r. w bibliotece szkolnej klasy pierwsze uczestniczyły w przedstawieniu z okazji Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie z koła bibliotecznego wystąpili z „misiowym” repertuarem. Pierwszaki obejrzały przedstawienie, którego tematem przewodnim była postać pluszowego misia. Dzieci wysłuchały ciekawostek związanych z ta najsłynniejszą przytulanką, a także wierszyków i piosenek opowiadających o różnych misiach. Wybrani uczniowie z klas I pokazywali swoje przyniesione z domu misie i opowiadali o nich. Na zakończenie imprezy wszyscy wspólnie wzięli udział w zabawie pt:” Stary niedźwiedź mocno śpi”.


W dniu 14 listopada 2013 roku odwiedził klasę IIIb znany podróżnik Marian KRZYWDA.Ten podróznik, to dziadziu uczennicy Oliwii Sary. Zwiedził on 60 krajów świata na 5 kontynentach. Opowiadał uczniom o Wyspie Wielkanocnej oraz Kamiennych kolosach. Wyspa ta leży na Końcu świata i jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na kuli ziemskiej. Dzieci obejrzały piękne zdjęcia i pamiątki z podróży. Zaprosiły "klasowego" dziadzia-podróznika do odwiedzenia ich ponownie.

M.R.


Święto Niepodległości 12.11.2013r. „Pamiętaj o tym …” (przygotowały: Sztaba Renata, Monika Rozmus, Piątek Anna, Szala Edyta; chór Anna Kuśnierz) Nasza Ojczyzna Rzeczpospolita Polska istnieje ponad 1000 lat. W ciągu tego okresu wielokrotnie musieliśmy walczyć o swoją niepodległość, wolność, a nawet przetrwanie. Najeżdżali na nas Niemcy, Turcy, Tatarzy, Krzyżacy, Rosjanie. Toczyliśmy zawzięte walki z Ukraińcami, Litwinami. Przeżywaliśmy wzloty i upadki. Najtragiczniejszy okres w naszych dziejach to czas zaborów, a potem okupacji niemieckiej i radzieckiej, no i niestety okres po II wojnie światowej. Przez tysiąclecia kolejne pokolenia naszych rodaków szły walczyć o wolną, silną i sprawiedliwą Polskę, a w tej trudnej drodze towarzyszyła im pieśń. Punktem centralnym naszej uroczystości był montaż słowno – muzyczny opowiadający historię naszej Ojczyzny w kontekście pieśni patriotycznych, który przygotowali uczniowie klas VIb i IVd. W śpiew pieśni patriotycznych włączyła się cała społeczność szkolna. Wystąpiły klasy: IIIa (pod opieką p. Doroty Markowskiej), IIIb (pod opieką p. Bożeny Lubińskiej), IIa (pod opieką p. Ewy Guzek), IIb (pod opieką p. Elżbiety Basamon), IIc (pod opieką p. Jolanty Pietraszek). Niestety w wielu miejscach świata ludzie nie mogą spokojnie żyć, a dzieci uczyć się i rozwijać. Do krwawej wojny pod koniec XX wieku doszło w Jugosławii. Przeciwko sobie stanęli Bośniacy, Serbowie, Chorwaci. Przez kilka lat toczyły się walki w Sarajewie. Mieszkańcy tego pięknego miasta co dziennie ginęli na jego ulicach zabijani przez snajperów, którzy polowali na każdego, kto tylko opuścił piwnice. Polska poetka Marzena Pericić mieszkająca w Czarnogórze wstrząśnięta tragedią bratobójczej wojny napisała wiersz pt. „Jabłoń”, w którym opisuje tragiczną historię naszego rówieśnika – chłopca z Sarajewa.


Dnia 6 listopada odbyło się spotkanie p. Waldemara Pieniowskiego z KWP w Rzeszowie z uczniami klas I-III na temat "Bezpieczna droga do szkoły". Wspólorganizatorem spotkania i fundatorem informatorów i opasek odblaskowych było Auto-Res Hyundai z Pogwizdowa. Na spotkaniu zrobiono wspólne zdjęcia.

M. R.


Święto Zmarłych 1.11.2013r. Święto Zmarłych to czas wspomnień o tych, którzy odeszli, ale na zawsze pozostali w naszych sercach. Wtedy to porządkujemy groby, przynosimy kwiaty i zapalamy znicze na grobach najbliższych nam osób. Ta jesienna szarówka, rozświetlana palącymi się zniczami, zaciera granice między światem tych, co odeszli i tych, którzy ciągle o nich pamiętają. Przychodzimy na cmentarz, wspominamy i znów przez chwilę czujemy obecność tych których już z nami nie ma… Święto Zmarłych to także pamięć o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły pod opieką księdza Ryszarda Dołka złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona szkoły Rudolfa Aurigi.


Dzień Papieski

Dnia 16 października 2013 r. panie Halina Podroużek i Elżbieta Stopyra zorganizowały uroczystość upamiętniającą 35. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Tegoroczna akademia z okazji Dnia Papieskiego wszystkim bardzo się podobała i zostanie na długo w naszej pamięci. Ta podniosła uroczystość była okazją do wspomnienia papieża — Polaka oraz do podjęcia refleksji nad jego nauczaniem.


Dzień Chłopaka

Ponieważ 30 września w tym roku przypadł w niedzielę, dlatego też Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole 1 października. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty, nie zabrakło również konkursów, gier i zabaw zorganizowanych przez wychowawców poszczególnych klas.


Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 24 w Rzeszowie odbyło się 2 września 2013 roku o godzinie dziewiątej.Licznie zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele wysłuchali wystąpienia Pani Dyrektor Elżbiety Chodzińskiej. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na pierwsze powakacyjne spotkania w klasach.

Strona głównaArchiwum - 2013/2014