Loading

Ważne wydarzenia szkolne

 

Z życia szkoły:


Szkoła Podstawowa nr 24 im. Rudolfa Aurigi
zaprasza do wzięcia udziału
w międzyszkolnym konkursie
OPOWIADANIE MATEMATYCZNE.

REGULAMIN KONKURSU OPOWIADANIE MATEMATYCZNE


KONKURS PLASTYCZNY

PT. „JESIEŃ W FOTOGRAFII”

Konkurs plastyczno-fotograficzny przeznaczony jest dla uczniów klas 4-7. Zadaniem konkursowym jest wykonanie najciekawszego zdjęcia jesieni. Format zdjęcia dowolny. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zdjęcia należy składać u p. Kuśnierz do końca października.


 

 

W dniu 6 października, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, uczennice naszej szkoły, należące do szkolnego Koła Caritas wzięły udział w: „Pieszej Pielgrzymce Szlakiem Świętych Rzeszowskich”. Z ogromnym zaangażowaniem i radością uczennice klas 4a, 4b, 4c, swoją pielgrzymkę rozpoczęły od odwiedzenia Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali Kartę Pielgrzyma Papieskiego. Odwiedzając poszczególne miejsca, a było ich osiem, uczennice zbierały pieczątki, rozwiązywały rebusy, skupiały się na modlitwie i rozważaniu słów ewangelii, a za wykonane zadania otrzymywały punktację. Dzięki wytrwałości, zdyscyplinowaniu, nasze uczennice na ostatnim etapie, którym była Katedra i Park Papieski uzyskały 85 punków, wymagane do otrzymania Dyplomu Pielgrzyma Papieskiego. Nasza grupa Caritas była pierwszą grupą która otrzymała Dyplom Pielgrzyma. Gratulujemy wytrwałości i sukcesu.


KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA 4A

28 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały wielką niespodziankę.
Przygotowały dla chłopców prezenty, słodycze i wiele ciekawych zabaw i konkursów. Wspólnie wykonaliśmy klasowe, pamiątkowe zdjęcie, które umieścimy na naszej klasowej gazetce. Wszyscy dobrze się bawili. Będziemy miło wspominać ten dzień!


"Spotkanie z muzyką" - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 24 Rzeszowie zorganizowano spotkanie muzyków ze Szkoły Jamaha z dziećmi.
Szkoła Jamaha od 15 lat zajmuje się umuzykalnianiem najmłodszych. Podczas zajęć dzieci nie tylko śpiewały i tańczyły, ale także grały na instrumentach i wesoło spędziły czas. Lekcje te były przede wszystkim wspaniałą muzyczną przygodą, takim koncertem na żywo dla dzieci oraz cudowną niespodzianką w postaci zajęć interaktywnych. Dzieciom taka forma spędzania czasu z muzyką bardzo się podobała. Ponadto wielu uczniów z naszej szkoły czynnie zajmuje się muzyką. Zatem mogły zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. W audycjach uczestniczą uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych i piątych. W tym roku zaplanowano sześć spotkań z muzyką. Audycje uczą oraz bawią. Dostarczają nam wiedzy o muzyce,instrumentach  a także zachęcają do obcowania z muzyką na żywo. Chętnie uczestniczymy w spotkaniach.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018Jakże nie pisać wierszy
jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy, za Serce."

K.I. Gałczyński

Pani Dyrektor Elżbieta Chodzińska

Praca z Panią była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem, bo dane nam było spotkać na swojej drodze wyjątkowego, oddanego innym człowieka. Przez wiele lat była Pani naszym przewodnikiem i przyjacielem, który całe serce oddał naszej szkole. Zrobiła Pani z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom ciepły i bezpieczny. Traktowała nas Pani jak partnerów do wspólnej pracy, a nie podwładnych. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i serce. To wielkie szczęście mieć Dyrektora, który potrafi wykonywać swoje codzienne obowiązki z pasją i obdzielać nią innych. Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy oraz za życzliwość, zrozumienie i optymistyczną postawę. Jesteśmy wdzięczni za budowanie w nas motywacji do twórczego wysiłku oraz kreowanie dobrej, przyjaznej atmosfery w naszym gronie.

Życzymy wielu lat w zdrowiu, dużo czasu na realizację swoich pasji i marzeń oraz wszystkiego najlepszego. Oby plany odkładane na później zaczęły się spełniać właśnie teraz.

Prosimy o nas nie zapominać, zachować nas w sercu i w pamięci .

Dziękujemy!

Grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie pragnę pożegnać Panią i podziękować za wieloletnie zaangażowanie w naszą edukację i wychowanie. Przez wiele lat kierowała Pani naszą szkołą, a będąc jej dyrektorem podejmowała wiele trudnych decyzji.

Praca z dziećmi to ciężkie i odpowiedzialne zadanie, a Pani uczyła już naszych rodziców. Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami, chociaż czasami nie było łatwo. Dziękujemy Pani za cierpliwość i wyrozumiałość, za to, że pomagała nam Pani w trudnych chwilach i za to, że czuliśmy się tu bezpiecznie. Chcemy podziękować za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę. Bardzo dziękujemy za mądre i ciekawe lekcje. To dzięki Pani poznaliśmy piękno ojczystego języka, przeczytaliśmy kilka lektur, zgłębiliśmy świat poezji i tajniki gramatyki.

Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na zasłużonej emeryturze. Życzymy , aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które Pani poświęciła nam i naszej szkole. Na pewno Pani Dyrektor nie zapomnimy. Mamy

nadzieję, że będzie Pani odwiedzać naszą szkołę i o nas również nie zapomni.

Uczniowie wraz z rodzicami

Strona główna