Loading

Ważne wydarzenia szkolne

 

Z życia szkoły:


29 listopada klasy 1a i 3d odwiedziły niezwykła wystawę w Millenium Hall zorganizowaną przez Centrum Nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Do dyspozycji dzieci było 7 stref tematycznych takich jak m.in. Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko-Domu.
W Strefie Iluzji dzieci mogły doświadczyć, jak często ludzki mózg ulega złudzeniom optycznym, a także nauczyć się pisać jak Leonardo da Vinci. W Strefie Anatomii zobaczyły z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka takie jak płuca, nerka czy mózg. Dodatkową atrakcją było układanie wielkiego rentgenowskiego  puzzla. W Strefie Zmysłów dzieci mogły sprawdzić, czy nasz słuch, wzrok, dotyk i węch na pewno działają niezawodnie. Odwiedzając Strefę Fizyki przechodziły labirynt elektryczny i uruchomiały wielką kołyskę Newtona.  Z kolei w Eko-Domu imitującym prawdziwą kuchnię, łazienkę, salon i biuro sprawdzały, czy nasze codzienne wybory są  w zgodzie z naturą. Na miejscu można było także zagrać w 12-metrową grę planszową o ekologii.
Na wystawie nie zabrakło także edukacyjnych zabaw dla najmłodszych w Strefie Zabaw Naukowych i Strefie Sensoryki. W wielkim Kulodromie dzieci ułożyły tor dla kulki czy panel sensoryczny, w którym mogły poznać różne materiały, pobawić się w zamykanie i otwieranie różnych elementów, a także przekazać sobie sekretną wiadomość na odległość. Dzieci mogły ponadto pobawić się w poszukiwaczy skarbów i przy okazji poznać siłę magnetyzmu, a także odnaleźć… przysłowiową igłę w stogu siana.

Dla wszystkich dzieciaków była to z pewnością ciekawa i bardzo atrakcyjna forma poznawania świata.
D.M.


Jak co roku uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Mikołajowi i przygotowali prezenty, które następnie zostały dostarczone do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Prezentami zostanie obdarowane również rodzeństwo ciężko chorych dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za aktywny udział w akcji, w której zebrano mnóstwo środków spożywczych, zabawek, odzieży i środków higienicznych na kwotę ok. 3.700zł. Za rok zapraszamy znowu.

D.M.


W dniu 16 listopada 2017r.  uczniowie klasy 6c razem z wychowawcą w ramach projektu edukacyjnego Etnobiznes odwiedzili Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie. Na zajęciach  uczniowie poznali historię pieniądza, różne formy płatności oraz dawne zawody. Młodzież miała możliwość zagrać w grę, która pozwoliła poznać  dawne sposoby handlu i rozliczeń jednocześnie wprowadzając uczestników w podstawowe problemy matematyczne.
E.Sz.


W czasie tygodnia misyjnego uczennice należące do szkolnego koła Caritas, zaangażowały się w zbiórkę funduszy, w celu wsparcia materialnego sióstr Salezjanek, pracujących na misjach. Uczennice z ogromnym zaangażowaniem każdego dnia sumiennie zbierały środki finansowe. Kwota jaka została przez nie zebrana przekroczyła oczekiwania wszystkich a wyniosła ona: 488,80 zł. Pierwotny cel na jaki były zbierane fundusze został zmieniony(siostry zebrały wymaganą kwotę). Uczennice wybrały dofinansowanie: Rozbudowę Centrum Młodzieżowego im. Św. Jana Pawła II w Joypur Hat. Zebrane środki zostały wpłacone na konto sióstr Salezjanek. Serdecznie dziękuję za wsparcie akcji i złożone ofiary. Dziewczynkom gratuluję wytrwałości oraz otwarcia serc na potrzeby innych.

Elżbieta Kowalska


W bieżącym roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji ,,Owoce i warzywa w szkole". Uczniowie otrzymują porcję warzyw i owoców.
Podjęte działania w ramach programu to prace plastyczne "Owoce" wykonane przez klasy pierwsze.
Klasy drugie, wykonały na zajęciach praktycznych, sałatki warzywne - ,,samo zdrowie". Dzieci zjadły je wspólnie na drugie śniadanie.
Ewa Guzek,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

W dniu 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Uroczystość Pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, który powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczniowie starszych klas również przywitali młodszych kolegów szkolnych a następnie poddali ich kilku wesołym próbom, by "z niepokornych maluchów zszedł ciężar niewiedzy". Po programie artystycznym uczniowie zostali uroczyście pasowanie i złożyli ślubowanie „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Na zakończenie klasy drugie wręczyły pierwszakom drobne pamiątki a rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

D.M.


Podczas jednego ze spotkań szkolnego Koła Caritas gościliśmy proboszcza tutejszej parafii, ks. Leszka Bachta. W czasie tego spotkania ks. proboszcz wręczył nagrody, wylosowane dla uczestników pieszej pielgrzymki: „Szlakiem Świętych Rzeszowskich”. W dalszej części spotkania proboszcz skierował do uczniów kilka zdań, dotyczących pomocy drugiemu człowiekowi. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali przytoczonej przez księdza przypowieści o „Synu marnotrawnym”. Spotkanie to, jeszcze bardziej otworzyło serca uczniów na pomoc potrzebującym, a wysłuchane słowa na długo zapadną w pamięci słuchaczy. Elżbieta Kowalska


Szkoła Podstawowa nr 24 im. Rudolfa Aurigi
zaprasza do wzięcia udziału
w międzyszkolnym konkursie
OPOWIADANIE MATEMATYCZNE.

REGULAMIN KONKURSU OPOWIADANIE MATEMATYCZNE


KONKURS PLASTYCZNY

PT. „JESIEŃ W FOTOGRAFII”

Konkurs plastyczno-fotograficzny przeznaczony jest dla uczniów klas 4-7. Zadaniem konkursowym jest wykonanie najciekawszego zdjęcia jesieni. Format zdjęcia dowolny. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zdjęcia należy składać u p. Kuśnierz do końca października.


W dniu 6 października, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, uczennice naszej szkoły, należące do szkolnego Koła Caritas wzięły udział w: „Pieszej Pielgrzymce Szlakiem Świętych Rzeszowskich”. Z ogromnym zaangażowaniem i radością uczennice klas 4a, 4b, 4c, swoją pielgrzymkę rozpoczęły od odwiedzenia Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali Kartę Pielgrzyma Papieskiego. Odwiedzając poszczególne miejsca, a było ich osiem, uczennice zbierały pieczątki, rozwiązywały rebusy, skupiały się na modlitwie i rozważaniu słów ewangelii, a za wykonane zadania otrzymywały punktację. Dzięki wytrwałości, zdyscyplinowaniu, nasze uczennice na ostatnim etapie, którym była Katedra i Park Papieski uzyskały 85 punków, wymagane do otrzymania Dyplomu Pielgrzyma Papieskiego. Nasza grupa Caritas była pierwszą grupą która otrzymała Dyplom Pielgrzyma. Gratulujemy wytrwałości i sukcesu.


KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA 4A

28 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały wielką niespodziankę.
Przygotowały dla chłopców prezenty, słodycze i wiele ciekawych zabaw i konkursów. Wspólnie wykonaliśmy klasowe, pamiątkowe zdjęcie, które umieścimy na naszej klasowej gazetce. Wszyscy dobrze się bawili. Będziemy miło wspominać ten dzień!


"Spotkanie z muzyką" - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 24 Rzeszowie zorganizowano spotkanie muzyków ze Szkoły Jamaha z dziećmi.
Szkoła Jamaha od 15 lat zajmuje się umuzykalnianiem najmłodszych. Podczas zajęć dzieci nie tylko śpiewały i tańczyły, ale także grały na instrumentach i wesoło spędziły czas. Lekcje te były przede wszystkim wspaniałą muzyczną przygodą, takim koncertem na żywo dla dzieci oraz cudowną niespodzianką w postaci zajęć interaktywnych. Dzieciom taka forma spędzania czasu z muzyką bardzo się podobała. Ponadto wielu uczniów z naszej szkoły czynnie zajmuje się muzyką. Zatem mogły zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. W audycjach uczestniczą uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych i piątych. W tym roku zaplanowano sześć spotkań z muzyką. Audycje uczą oraz bawią. Dostarczają nam wiedzy o muzyce,instrumentach  a także zachęcają do obcowania z muzyką na żywo. Chętnie uczestniczymy w spotkaniach.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018Jakże nie pisać wierszy
jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy, za Serce."

K.I. Gałczyński

Pani Dyrektor Elżbieta Chodzińska

Praca z Panią była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem, bo dane nam było spotkać na swojej drodze wyjątkowego, oddanego innym człowieka. Przez wiele lat była Pani naszym przewodnikiem i przyjacielem, który całe serce oddał naszej szkole. Zrobiła Pani z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom ciepły i bezpieczny. Traktowała nas Pani jak partnerów do wspólnej pracy, a nie podwładnych. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i serce. To wielkie szczęście mieć Dyrektora, który potrafi wykonywać swoje codzienne obowiązki z pasją i obdzielać nią innych. Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy oraz za życzliwość, zrozumienie i optymistyczną postawę. Jesteśmy wdzięczni za budowanie w nas motywacji do twórczego wysiłku oraz kreowanie dobrej, przyjaznej atmosfery w naszym gronie.

Życzymy wielu lat w zdrowiu, dużo czasu na realizację swoich pasji i marzeń oraz wszystkiego najlepszego. Oby plany odkładane na później zaczęły się spełniać właśnie teraz.

Prosimy o nas nie zapominać, zachować nas w sercu i w pamięci .

Dziękujemy!

Grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie pragnę pożegnać Panią i podziękować za wieloletnie zaangażowanie w naszą edukację i wychowanie. Przez wiele lat kierowała Pani naszą szkołą, a będąc jej dyrektorem podejmowała wiele trudnych decyzji.

Praca z dziećmi to ciężkie i odpowiedzialne zadanie, a Pani uczyła już naszych rodziców. Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami, chociaż czasami nie było łatwo. Dziękujemy Pani za cierpliwość i wyrozumiałość, za to, że pomagała nam Pani w trudnych chwilach i za to, że czuliśmy się tu bezpiecznie. Chcemy podziękować za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę. Bardzo dziękujemy za mądre i ciekawe lekcje. To dzięki Pani poznaliśmy piękno ojczystego języka, przeczytaliśmy kilka lektur, zgłębiliśmy świat poezji i tajniki gramatyki.

Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na zasłużonej emeryturze. Życzymy , aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła Pani czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które Pani poświęciła nam i naszej szkole. Na pewno Pani Dyrektor nie zapomnimy. Mamy

nadzieję, że będzie Pani odwiedzać naszą szkołę i o nas również nie zapomni.

Uczniowie wraz z rodzicami

Strona główna