Loading

21.11.2012 odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund zorganizowanego przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów. Wzięło w niej udział ponad 7 tys. uczniów z całej Polski, w tym 13 przedstawicieli naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Dobrowolski z kl. Vb, który zajął 10 miejsce w województwie.

W listopadzie 15 uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego zorganizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczniowie: Karolina Gwóźdź kl. VIa, Bruno Romański kl. VIa, Urszula Kozak kl. VIa, Zuzanna Bartoszewska kl. VIc zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Uczennica Izabela Krata z kl. VIa zajęła II miejsce w miejskim konkursie „Kalendarz adwentowy” pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec.

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego pod honorowym patronatem Katedry Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego i Medioteki Instytutu Goethego w Rzeszowie zdobyła Karolina Gwóźdź z kl. VIa.

Karolina wykazała się nie tylko doskonałą znajomością zasad niemieckiej ortografii, ale
i umiejętnością aktywnego słuchania.

Dnia 25.05.2012 r. podczas Pikniku Rodzinnego odbył się szkolny konkurs wiedzy
o krajach niemieckojęzycznych
, który miał na celu zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat państw, w których język niemiecki jest językiem oficjalnym. Konkurs wpisał się na stałe w tradycję naszej szkoły i jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas IV – VI, którzy zmagali się z testem sprawdzającym ogólną wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego z zakresu geografii, historii, polityki i kultury.

Laureatami konkursu zostali: Kajetan Czudec kl. VIa, Justyna Sewerniak kl. VIb, Aleksandra Cyran kl. VI b, Milena Jawniak kl. VIc.

Gratulujemy sukcesów!

J.DS.

Strona głównaOsiągnięcia i sukcesy z j.niemieckiego 2012/13