Loading

Dzień Babci i Dziadzia

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Dzień później, czyli 22 stycznia przypada Dzień Dziadka. Nie zapomnijcie o złożeniu życzeń! Okres karnawału jest okazją do spotkań dzieci i dorosłych. Wyjątkowa i radosna atmosfera udzielająca się wszystkim, sprzyja organizowaniu przedstawień świątecznych. Przez wiele dni wszyscy przygotowywaliśmy się do występu jasełkowego dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Spotkanie odbyło się 20 stycznia 2016r. w naszej szkole. Pani Dorota dokonała wyboru osób odgrywających główne role i rozdała teksty do nauki. Potem odbywały się próby, na których zdarzały się bardzo śmieszne sytuacje rozładowujące napięcie i stres, bo przecież miało to być radosne przeżycie. Ważne było także przygotowanie odpowiedniej scenografii, strojów dla dzieci i zebranie rekwizytów. Bardzo pomogli rodzice, którym za to dziękujemy! Każdy strój był przemyślany i dopracowany, co świetnie dopełniało całości. No i nadszedł moment rozpoczęcia występu. Goście dopisali, zjawili się wszyscy zaproszeni. Dzieci doskonale przygotowane, z pełnym zaangażowaniem odegrały swoje role. Dziadkowie chętnie pomagali nam w śpiewaniu kolęd. Przy niektórych pastorałkach akompaniowali na instrumentach nasi klasowi grajkowie. Ciepłe słowa i życzenia były nagrodą dla naszych Babć i Dziadziusiów za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Dla nas nagrodą było wzruszenie w ich oczach. Po części artystycznej wręczyliśmy naszym gościom własnoręcznie zrobione prezenciki i zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Niech żyje Babcia i Dziadzio!

redagowała Agata Dziepak, kl. 2 b, gazetka klasowa "Co w szkole piszczy?"


Strona główna