Loading

Przegląd imprez szkolnych - 2012-2013

  • Email

Z życia szkoły:


PasowanieDnia 12 października  2012 roku odbyło się „Pasowanie na Pierwszaka”.
Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie „My jesteśmy żółtodzioby”.
W żółtodzioby zaczarowała dzieci zła wiedźma. Z pomocą przyszła im dobra wróżka. Aby z żółtodziobów zmienić się w uczniów i zrzucić złe zaklęcie dzieci musiały odwiedzić krainy mądrości, pracy, miłości, tańca i śpiewu, grzecznego zachowania i wykonać różne zadania. Pierwszaki udowodniły, że dużo już wiedzą, umieją i zasługują na miano prawdziwych uczniów. Po ślubowaniu każde dziecko zostało uroczyście pasowane na ucznia.
M.R.


Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony w całej Polsce pod hasłem „Jan Paweł II- Papież Rodziny” odbił się również echem w naszej szkole. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wpatrzeni w sylwetkę tego niezwykłego człowieka, oddali hołd i wyrazy pamięci papieżowi Polakowi.
Cały październik w naszej szkole obfitował w różne uroczystości poświęcone Janowi Pawłowi II. Były to:
Akademia „Nie lękajcie się”, która odbyła się 22 października 2012 roku i została przygotowana przez uczniów klas IV, V I VI. Przygotowany program słowno-muzyczny ukazał Papieża Polaka jako niezwykłego człowieka bliskiego każdemu. Całość występu uświetnił śpiew chóru szkolnego. Uczniowie zaśpiewali radosne, rytmiczne utwory pochodzące z albumu Magdy Anioł. Szczególną uwagę zwróciła piosenka „Zostań z nami”, którą przepięknie wykonała Joanna Dobrowolska z klasy Va.
M. R.


13 listopada 2012 roku zorganizowano akademię pod hasłem  „Kto ty jesteś” mającą  ma na celu rozbudzanie i utrwalanie uczuć patriotycznych. Uwagę  słuchaczy nakierowano na rolę jaką dzieci i młodzież odegrały w naszej historii. Młodzi ludzie od wieków nie tylko brali udział w walkach wyzwoleńczo – niepodległościowych. Walczyli też o prawo do tożsamości narodowej, o godność i poszanowanie dla wszystkich ludzi bez względu na wiek, pochodzenie czy narodowość.
M. R.


Szkolny Konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla klas IV-VI  przeprowadzili uczący  pani Joanna Goszka  i  ks. Ryszard Dołek.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o życiu Karola Wojtyły. Konkurs składał się z dwóch etapów(etap klasowy i etap szkolny).
Największą wiedzą wykazali się:
Anna Krzysztofińska(kl. IV a)
Kamil Wąsacz (kl. IV a)
Filip Rainer (kl. V b)


M.R.


Szkolny konkurs plastyczny pt. „Portret Jana Pawła II”- przeprowadzony wśród uczniów klas młodszych (J. Goszka, A. Duplaga). Prac plastycznych wpłynęło ponad 30. Najciekawsze zostały nagrodzone. Wszystkie prace znalazły się na wystawie prac.

M.R.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniach 26, 27 i 28 listopada 2012 roku uczniowie klas pierwszych świętowali w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia.
Cała biblioteka w tych dniach była udekorowana pluszowymi misiami oraz książkami i bajeczkami, w których głównym bohaterem jest miś. W trakcie uroczystości dzieci z klas pierwszych obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczniów klas starszych, którzy należą do koła bibliotecznego. Misiową imprezę prowadził miś-kukiełka o wdzięcznej nazwie Misio-Pysio. Zachęcał on dzieci do udziału w zabawie i do śpiewania miniowych piosenek.
Uczniowie z koła bibliotecznego prezentowali postaci różnych misiów obecnych w literaturze dziecięcej, a także w bajkach telewizyjnych.

Na koniec aktorzy wspólnie z pierwszakami zaśpiewali piosenkę pt. „Pluszowe niedźwiadki”.

M.R.


Dnia 5 grudnia 2012 roku odbyła się uroczystość powitania klas pierwszych w świetlicy szkolnej pod hasłem Maja dziś nauczy nas jak o swoje zdrowie dbać

W trakcie uroczystości uczniowie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klas starszych pt. „Maja i Gucio”. Wszystkie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w kolejnych zabawach- próbach: „Bohaterowie naszych dobranocek”, „Zjadamy witaminki”, „Piramida żywieniowa”, „Plaster miodu” itp.Po wysłuchaniu treści "Roty świetlika" wychowankowie potwierdzili swoje zobowiązanie przez odbicie kciuka pod tekstem. Wszyscy bawili się znakomicie.
Dziękujemy  dzieciom za właściwą postawę i gościom za przybycie!
Nauczyciele świetlicy

M.R.


„Nie tylko w grudniowy wieczór,
Ale każdego dnia możesz być świadkiem Bożego Narodzenia.
Zawsze, gdy otwierasz się na drugiego człowieka…
staje się Boży cud”
15 stycznia 2013 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Na uroczystość tę przybyło wielu gości: rodzice, dziadkowie, uczniowie i oczywiście nauczyciele z panią dyrektor. W wieczornej scenerii, w blasku choinki i przy śpiewie kolęd dzieci przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa. Widzowie i uczestnicy przenieśli się do Betlejem, gdzie zobaczyli Aniołów, którzy przynieśli na ziemię wielką radość, Pasterzy, którzy pierwsi oddali cześć Zbawicielowi oraz Maryję, Józefa i Dzieciątko. Przybyli też Mędrcy. Nie zabrakło elementu grozy, gdyż ukarany został strachliwy król Herod, a wraz z nim Śmierć i Diabeł. Całość uświetnił występ chóru szkolnego. Ciekawym elementem tegorocznych Jasełek był śpiew kolędy „Cicha noc” w wersji polsko-angielskiej przy akompaniamencie gitary. Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń w kilku językach: po włosku, angielsku, hiszpańsku, francusku i niemiecku. Na koniec również pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników szkoły przekazała życzenia dla przybyłych gości, którzy zatrzymali się przy żłóbku Bożej Dzieciny.
M. R.


W dniach 18-31.12.2012 roku przygotowana w bibliotece szkolnej wystawę poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II - opiekunowie  Magdalenę Filar i Joanna Goszka. Wystawa obejmowała następujące działy: czasopisma religijne, dokumenty, czasopisma inne, albumy i pamiątki.
M.R.


30 stycznia 2013 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd.
Był to przegląd pięknie przygotowanych  kolęd i pastorałek. Uczniowie wykonywali utwory indywidualnie i grupowo. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wiele dzieci pięknie gra na instrumentach, co jeszcze bardziej uświetniło występy. Uczniowie śpiewali w różnych językach: Michał Mazur (kl. III), Michał Gierczak (kl. IV) zaśpiewali kolędę w języku angielskim, a dziewczęta: Wiktoria Pacześniak (kl. V)  i Marcelina Warchoł (kl. V) wykonały pieśń o Bożym Narodzeniu w języku hiszpańskim.
Podczas koncertu zbierane były wolne datki na rzecz potrzebujących. Nad całością przebiegu uroczystości czuwali nauczyciele: Anna Kuśnierz, Joanna Goszka oraz Dariusz Rzuciło, który dbał o stronę techniczną.   
M.R.spotkanie


6 marca 2013r. odbyły się w klasach I-III warsztaty muzealne prowadzone przez pracowników Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się w ciekawy sposób z historią Rzeszowa i swojego kraju. Pracując w grupach poznawali plan dawnego Rzeszowa, sklejali z papieru kamieniczki, budowali z „cegieł” mury obronne, składali z ogromnych puzzli herb Rzeszowa, grali w grę planszową związaną z historią Polski. Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjnym sposobem przekazywania wiedzy historycznej.

D.M.


 

Kulturalne doświadczenia klasy II A:

- wizyta w Muzeum Dobranocek i obejrzenie najstarszych animowanych bajek

- wizyta w Teatrze Maska i obejrzenie przedstawienia „Mała Księżniczka”


"15 mspotkanieaja 2013r. przyjechała do nas pani podróżnik, która pokazała nam slajdy ze swojej podróży po Afryce-Tanzanii. Na zdjęciach obejrzeliśmy różne afrykańskie zwierzęta takie jak: słonie, żyrafy, lwy, antylopy. Pani mówiła, że w Afryce żyją bardzo groźne zwierzęta i owady a najgroźniejszym z nich jest mucha tse-tse. Podróżniczka opowiadała różne ciekawe wydarzenia z jej pobytu w tym kraju, np.: Afrykanie nazywali śnieg „magicznym srebrem”, dlatego, że go nigdy nie widzieli, gdyż w Afryce jest bardzo gorący klimat. Afrykańskie wioski bardzo różnią się od naszych- ludzie budują domy z błota, trawy i odchodów krowich, a kobiety mają łyse głowy i bardzo ciężko pracują. Na jednej z wysp pani  podróżniczka znalazła różne przyprawy jak pieprz, wanilia, kakao, cynamon. Mężczyźni zajmują się łowieniem ryb a ich drewniane łodzie przypominają kajaki. Pani podróżnik przyniosła nam afrykańskie stroje, biżuterię a najciekawsze były sandały zrobione ze starych opon samochodowych. Spotkanie z panią podróżnik było bardzo interesujące."

Jakub Kilian – klasa II  A


 

 

Strona głównaArchiwum - 2012/2013