Wyjście do Zespołu Szkół Plastycznych

W dniu 10.06.2024 uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wyjściu do Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia Galerii Miejskiej znajdującej się przy szkole, po której oprowadzał nas przewodnik – nauczyciel,
opowiadając o stworzonej przez uczniów sztuce. Zapoznaliśmy się z twórczością lokalnych artystów, a także pracami dyplomowymi absolwentów z różnych dziedzin: rzeźbami, formami przestrzennymi i grafiką komputerową. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po placówce i różnych pracowniach: malarstwa, rzeźby, projektowania graficznego. Największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia kowalstwa artystycznego gdzie znajdują się dużych rozmiarów kowadła i obcęgi. Mogliśmy również zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i otrzymać odpowiedzi na zadawane pytania. Na koniec wycieczki powróciliśmy do Galerii Sztuki, gdzie otrzymaliśmy pamiątkowy numer gazetki szkolnej, wydawany i redagowany przez uczniów starszych klas oraz zaproszenie na zwiedzanie następnej wystawy – już w przyszłym roku szkolnym.

Relacja i zdjęcia dzięki uprzejmości

p. Marzeny Petryczkiewicz