Prezentacja z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Zapraszamy wszystkich do świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z poniższą prezentacją dotyczącą Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 1918r.  Zainteresujmy się tym ,co tak naprawdę wydarzyło się w listopadzie 1918r. Oglądnijmy wartościowy film historyczny, przeczytajmy artykuł odnoszący się do tamtych wydarzeń.

Wywieśmy flagę biało – czerwoną. Barwy narodowe i hymn zawsze jednoczyły Polaków w chwilach największych kryzysów i zagrożeń jakie nas spotykały. Wspomnijmy tych, którzy w tym czasie tworzyli historię – walczyli o Niepodległą, wierząc, że Polska może się odrodzić po latach niewoli.

Żyjemy dziś w wolnym kraju i naszym zadaniem jest pamięć o czasach minionych i o tych, którzy walczyli o WOLNĄ POLSKĘ.

Szary dzień listopada…
Na wietrze trzepoce flaga…
Może historię opowiada,
Gdy tak z wiatrem się zmaga?
Biel i czerwień-
te kolory niech dziś wspomną dni niewoli.
Flago, flago!
Wieści niech poniesie wiatr
I przypomni ludziom
Zdarzenia sprzed lat…

Prezentacja została wykonana w technologii Sway. Najlepiej oglądać prezentację w pełnym powiększeniu klikając na ikonkę (środkową popielatą u góry w prezentacji – strzałki).