Rozstrzygnięcie I etapu konkursu Wolna Elekcja 2023

W środę 4 października w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży Wolna Elekcja 2023 organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Wzięło w nich udział 29 uczniów z klas siódmych i ósmych.
Konkurs opierał się na grze karcianej, w której uczestnicy wcielali się w postaci historyczne z czasów wolnej elekcji, w tym kandydatów na króla oraz przedstawicieli polskiej szlachty.
Rozgrywka odbywała się w świetnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w negocjacje, które budziły mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie świetnie się bawili i przy tym odświeżyli wiedzę historyczną.

W etapie szkolnym najwięcej punktów zdobyli:

Jan Łoziński kl.7b
Jakub Michalski kl. 7b
Kosma Zbrożek kl. 8a

Awansowali oni do etapu regionalnego.
Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

p. Karolina Piekiełek-Ludera
p. Michał Kozłowski