Mobilne planetarium w naszej szkole!

Większość uczniów nigdy nie widziała w pełni zaciemnionego nieba. Zanieczyszczenie światłem jest jednym z ważniejszych problemów naszej epoki.

W dobie urządzeń elektronicznych, gier wideo, telewizji, internetu, wizyta Planetarium może być „iskrą” rozpalającą zainteresowanie nauką, co pozwoli dzieciom poszerzać horyzonty.

Wycieczki szkolne są rzadkością. Statystyczny uczeń uczestniczy w jednej wycieczce szkolnej w trakcie całego roku szkolnego. Nawet jeśli w Twoim mieście znajduje się planetarium, trudno znaleźć czas i pieniądze aby zorganizować wyjście wszystkich klas.

Źródło: https://planetariummobilne.pl

W dniu 23.03.br. w naszej szkole gościło mobilne planetarium. Uczniowie młodszych klas mieli możliwość zobaczyć w specjalnym namiocie m.in Układ Słoneczny, najbardziej popularne gwiazdozbiory itp. Uczniowie wysłuchali też ciekawej prelekcji o wszechświecie, planetach i gwiazdach.

Fotorelacja dzięki uprzejmości
p. Doroty Markowskiej