„Jestem Eko” dla klas IV-VIII

Zachęcamy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Jestem Eko” dla klas IV-VIII. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych, a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Udział w konkursie można zgłosić do 14 października br.

Założenia konkursu „Jestem Eko”

Konkurs „Jestem Eko” skierowany jest do uczniów tworzących szkolne koła przyrodnicze i ma być uzupełnieniem wiedzy praktycznej z zakresu ekologii. Jest propozycją na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami „bycia eko”. Zapoznają się również, m.in. z pojęciami np.: upcyklingu, zero waste, oszczędzania zasobów, bioróżnorodności, działania pro natura.

Na konkurs składają się cztery zajęcia edukacyjne, których tematyka jest ściśle powiązana z życiem codziennym:

• „Jestem Eko”, cz. I, czyli wdrażanie eko-nawyków w codziennym życiu
  • „Jestem Eko”, cz. II, czyli eko-oszczędzanie
  • „Jestem Eko”, cz. III, czyli wspieranie przyrody
  • „Jestem Eko”, cz. IV, czyli eko-szkoła – wprowadzanie eko-zmian w szkole

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych.

Konkurs potrwa do 21 kwietnia 2023 r.

Zachęcamy do udziału!

źródło materiału: www.ko.rzeszow.pl