Dzień Sportu – 22.06

W dniu 22.06.br. miał miejsce w szkole „Dzień Sportu”. Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali w różnych konkurencjach drużynowych. Wszyscy dobrze się bawili, przeżywali sportowe emocje. Rywalizowali z innymi uczestnikami zawodów w uczciwy i kulturalny sposób. Uczniowie klas IV – V grali w dwa ognie, klasy VI rozegrały mecz piłki koszykowej. na zakończenie klasy VII – VIII rozegrały mecz w siatkówkę z nauczycielami. Emocje były duże! Każdy mógł poczuć się zwycięzcą!

Tego typu dni (sportu) – pokazują jak ważny jest sport w życiu każdego dziecka, jak ważna jest sportowa, uczciwa rywalizacja, dobra zabawa i wspólne spotkania, gra, dobra atmosfera i bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem – docenienie umiejętności kolegi, koleżanki. Dzięki sportowi tworzą się wspólne zainteresowania, koleżeńskie więzi, często wspomina się kolegów czy zawody w których braliśmy udział po latach. Sport kształtuje osobowość człowieka – uczy sumienności, wytrwałości, pewnych zasad norm postępowania – którymi czasami możemy kierować się w życiu.