Rezerwat „Wielki Las” – wycieczka klasy 2d

11 maja 2022 r. wyruszyliśmy autokarem do Nadleśnictwa Strzyżów. Tam czekał już na nas leśniczy Iskrzycki, który miał nas przeprowadzić ścieżką dydaktyczną w Rezerwacie WIELKI LAS. Na przejście całej trasy poświęciliśmy ok. 3 godz.

Ścieżka składała się z 12 przystanków z tablicami informacyjnymi. Tematy przystanków na ścieżce to: 1. Budowa lasu, 2. Drzewa naszych lasów, 3. Grzyby, 4. Drzewa dziuplaste, 5. Bagienko śródleśne, 6. Zwierzęta naszych lasów, 7. Odnowienie lasu, 8. Runo leśne, 9. Dokarmianie zwierzyny, 10. Łąka śródleśna, 11. Buczyna karpacka, 12. Ochrona ptaków

Na zakończenie piekliśmy kiełbaskę przy ognisku, a niektórzy pierwszy raz trzymali kij z kiełbaską. Wspaniała pogoda, miłe towarzystwo i dobry humor sprawiły, iż mimo zmęczenia do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni energii. Dziękujemy za wspaniale i profesjonalnie przygotowane ognisko, było super.

Zdjęcia film i relacja dzięki uprzejmości
Uczniowie z klasy 2d
p. Magdalena Ruszel