Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Rozpoczęliśmy już zapisy do XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla klas 1 – 8. Zapisy do dnia 3.02.2021 r. u p. Elżbiety Basamon, wychowawców, nauczycieli przyrody, biologii, fizyki, chemii.

Opłata konkursowa wynosi 10 zł.

TEST KONKURSOWY

9 marca 2021 r.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Celem Konkursu jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: Etap Przygotowawczy oraz Test Konkursowy. Pierwszy etap Konkursu, polegający na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników, odbywa się w dowolnym terminie od dnia 19 stycznia do dnia 8 marca 2021 r. Drugi etap, czyli Test Konkursowy, XIV edycji Konkursu odbędzie się stacjonarnie 9 marca 2021 r. stacjonarnie dla wszystkich klas, które będą w tym czasie uczęszczać do szkół. Dla klas, które wrócą do nauki stacjonarnej później, zostanie wyznaczony kolejny termin. Dokładna data zostanie ogłoszona 2 tygodnie przed testem. Jeżeli 8 klasy nie wrócą do nauki stacjonarnej aż do momentu egzaminów, uczniowie będą mieli możliwość napisania Konkursu 27 maja 2021 r.

Oficjalną stroną internetową Konkursu jest strona www.swietlik.edu.pl

p. Elżbieta Basamon