Dzień Życzliwości

21 listopada

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi:,, Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli powiedzenie „hallo” (cześć) przynajmniej dziesięciu obcym osobom. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

    Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

PAMIĘTAJ:

– Bądź uprzejmy i miły dla każdego!

– Uśmiechaj się do przechodzących obok Ciebie!

– Okaż życzliwość nawet temu, kogo nie lubisz!

– Nie czyń nikomu krzywdy!

– Unikaj nieporozumień!

– Spróbuj być miły dla innych nie tylko od święta!

Znajdź się wśród życzliwych!