100 – rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

  Nie znaliśmy go, może tylko słyszeliśmy o nim z opowiadań rodziców, dziadków czy przy okazji akademii szkolnych, czy różnych rocznic związanych z jego postacią. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości, że jego posługa, życie, nauczanie zmieniło świat. Jest postacią, która na trwałe wpisała się w historię Polski i świata, jest jednym z największych autorytetów do dziś.

  Gdzie się pojawił, gromadził wokół siebie niezliczone tłumy chcących go słuchać wiernych. Przemawiając był w stanie trafić do serc każdego człowieka (znał praktycznie wszystkie języki świata). Przełamywał bariery duchowe, kulturowe, prowadził dialog z innymi religiami, spotykał się nawet ze swoimi wrogami (m.in. z zamachowcem na swoje życie Ali Agcą…. i mu przebaczył!).

   Ale najbardziej upodobał sobie młodych, w nich widział przyszłość kościoła i świata stąd organizacja Światowych Dni Młodzieży.

  Gdy odszedł, cały świat zatrzymał się … każdy, miał wrażenie, że stracił kogoś bliskiego, wyjątkowego. Wierni na całym świecie okrzyknęli go SANTO – świętym! – zaraz po śmierci!

   Młody przyjacielu zatrzymaj się i wsłuchaj w słowa Jana Pawła II, bo to część i Twojej historii, przeżyj, choć cząstkę tego, co przeżywali ludzie tacy jak Ty w tamtych czasach, wczuj się w atmosferę tamtych chwil, podniosłości tych wydarzeń. A najciekawsze jest to, że to, co mówił i o czym nauczał wtedy, jest tym bardziej aktualne dziś w świecie w, którym brakuje autorytetów i wartości.

Dzisiaj możemy być dumni z tego, że był jednym z nas, że urodził się tu w Polsce…

Zapraszamy do Wirtualnej Akademii z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II Wielkiego.