Lekcja z Astro Arena! I znowu fizyka…

Od 25.03.br. rozpoczęła się w całej Polsce nauka zdalna (zwana popularnie on – line). Lekcje nie mogą odbywać się w szkołach, nauczyciele, uczniowie, rodzice muszą sobie radzić w inny sposób, pokonując nieraz różne trudności.

Materiały do nauki dla uczniów są przesyłane różnymi kanałami. Jest to dziennik elektroniczny, platforma edukacyjna – na której nauczyciele mogą zadawać zadania, spotykać się z uczniami wirtualnie, pisząc z nimi lub łącząc się i prowadzą lekcję przez komputer w czasie rzeczywistym – w  godzinach lekcyjnych zgodnych z planem lekcji danej klasy, czy zamieszczają materiały na specjalnie utworzonej stronie lekcja.sp24.rzeszow.pl

Lekcje multimedialne mogą przyjąć różną formę, Bardzo ciekawą współpracę rozpoczęły panie Sylwia Budzik i Jadwiga Bożek – z Astro Arena. Poniżej zamieściłem film – który opublikowany jest na youtubie ale też na stronie internetowej pani Sylwii (fizyka.sp24.rzeszow.pl). W filmie pan Radosław w bardzo interesujący sposób zadaje uczniom naszej szkoły (klasy 7 b) – projekty doświadczeń fizycznych. Doświadczenia te mają na celu zachęcić uczniów do eksperymentowania, wykonywania doświadczeń (w granicach rozsądku) – i wyciągania wniosków z przeprowadzonych eksperymentów.

W czasach kiedy istnieje ograniczenie w kwestii spotykań z innymi ludźmi, tym bardziej budzi szacunek i podziw ta współpraca z pasjonatem fizyki i astronomii z Kalisza.

A więcej o tym wydarzeniu przeczytamy na stronie fizyka.sp24.rzeszow.pl.