Wirtualna wycieczka – Zamek w Malborku

Zachęcamy do odwiedzenia w wirtualny sposób Zamku w Malborku. Jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i w Europie. Zamek jest wpisany na na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdego roku w ostatnim tygodniu lipca odbywa się tam średniowieczny jarmark.

Na zamku w Malborku do dziś zachowały się rzeźby krzyżackich Mistrzów i rycerzy. Krzyżacy nazwali go Marienburg na cześć Maryi, Matki Jezusa.

Na zamku ciągle trwają pracę konserwatorskie, część budowli jest restaurowana, część odbudowywana zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i planami budowli. Niewątpliwie zamek warto odwiedzić w czasie wakacyjnych podróży.

.


Na dole znajduje się przycisk do strony muzeum zamku, na której możemy przejść się „wirtualnie” po murach, komnatach, krużgankach zamku podziwiając kunszt wykonania budowli.