Świąteczne odwiedziny – pamiętamy o bliźnich

 

  Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z radością płynącą z faktu, że na świat przyszedł Zbawiciel. Jest to czas składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd, odwiedzin…Właśnie w tym czasie Koło Caritas działające w naszej szkole postanowiło zanieść radosną wieść o narodzeniu Bożej Dzieciny tym, o których nie wszyscy pamiętają.


  16 grudnia odwiedziliśmy niepełnosprawne dzieci ze Szkoły Solis Radius na ul. Strażackiej, gdzie pracuje nasza katechetka pani Ewa Warchoł. Zaśpiewaliśmy kolędy oraz podarowaliśmy prezenty w postaci misiów szytych przez dzieci z naszej szkoły w ramach akcji ,,Uszyj misia na Dzień Misia’’. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe. Nam również przyniosło to wiele radości i satysfakcji, tym bardziej, że byliśmy pierwszymi gośćmi w tej placówce od początku jej działalności.


  18 grudnia członkowie szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wybrali się do Domu Opieki Społecznej na ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Przedstawiony został tam program słowno-muzyczny o tematyce świątecznej, a także przekazane zostały drobne podarunki podopiecznym. Było to bardzo miłe i wzruszające spotkanie.

 

Relacja i zdjęcia dzięki uprzejmości p. Joanny Goszki