Wycieczka do Bałtowskiego Parku Jurajskiego

30 maja 2019 roku uczniowie klasy 4 a i 4 d wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do Bałtowa.   Młodzi poszukiwacze przygód mogli zobaczyć oceanarium, a w nim spotkać prehistoryczne potwory morskie i stanąć oko w oko przerażającym rekinem, który próbował rozbić szybę akwarium. Następnie uczestniczyli w warsztatach paleontologicznych i wszyscy uzyskali tytuł  oraz certyfikat paleontologa. Równie ciekawym punktem programu było  zwiedzanie „Zwierzyńca dolnego i górnego”, czyli między innymi tzw. safari amerykańskim school busem. Następnie podziwiali  polskie zamki w miniaturze.W Sabatówce czwartoklasiści dowiedzieli się o wiedźmach i wierzeniach dawnych Słowian, pokonali też „tunel strachu”. Kolejną atrakcją była wizyta w „Kinie 5D”- dwa krótkie filmy wywołały ogromne emocje. Po pysznym posiłku uczniowie pod okiem przewodnika zwiedzali park, gdzie znajdują się naturalnej wielkości rekonstrukcje największych stworzeń w dziejach Ziemi – dinozaurów. Wszystkie „przygody” zostały oczywiście udokumentowane na fotografiach. Wycieczkę należy uznać za udaną .

relacja dzięki uprzejmości

p. Elżbiety Okarmus

więcej zdjęć