Minecraft Demo Day w Rzeszowie!

  Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition – w wirtualnym świecie gry zaprogramują i zbudują przyszłe oblicze miasta Rzeszów. Wydarzenie realizowane jest przez Urząd Miasta ze współpracy z Microsoft oraz partnerską szkołą programowania dla dzieci MindCloud, przy wsparciu firmy DELL, która dostarczyła laptopy do przeprowadzenia warsztatów. Celem wydarzenia jest promocja projektu Innowacyjna Edukacja, w ramach którego już od września 2019r. w szkołach podstawowych w Rzeszowie dla chętnych uczniów zostaną zorganizowane zajęcia pozalekcyjne z informatyki, których przedmiotem będzie nauka programowania w oparciu o popularną grę Minecraft.

   Dzięki współpracy Urzędu Miasta z Microsoft ponad 50 rzeszowskich uczniów szkół podstawowych będzie mogło spróbować swoich sił w programowaniu w Minecraft jeszcze w tym roku szkolnym. Podczas wydarzenia zaplanowanego na 17.06 w Urzędzie Miasta odbędzie się szereg warsztatów dla dzieci, podczas których najmłodsi będą mogli zrealizować w grze najśmielsze pomysły z zakresu Smart City. – Minecraft daje nieograniczone możliwości, można zbudować w nim wszystko co podpowie nam wyobraźnia. Łącząc to z wiedzą z podstaw programowania możemy stworzyć mini-symulację Rzeszowa z przyszłości.

Jeśli ktoś z uczniów chciałby wziąć udział w tym wydarzeniu, a  przy okazji brał udział w warsztatach czy kursie Minecraft, prosimy o zgłoszenie się do nauczyciela z informatyki. Liczba miejsc ograniczona.

więcej na resinet