Karta rowerowa – informacje

Informacja dotycząca karty rowerowej

   Część praktyczna (jazda na rowerze). Uczniowie będą się musieli wykazać umiejętnością jazdy po prostej, łuku, tzw. ósemce, jeździe pomiędzy słupkami (slalomem), umiejętność zahamowania roweru w momencie pojawienia się niecodziennego zdarzenia (np. wypadku, wtargnięcie dziecka czy zwierzęcia na drogę), jazda z jedną ręką na kierownicy, skręcanie. Ze względu na prace wykonywane wokół szkoły, ta część testu będzie odbywać się na parkingu niedaleko plebani kościoła na Zalesiu. Prosimy, aby wszystkie dzieci nie przyjeżdżały rowerami do szkoły, a dogadały się między sobą (na jeden 1 rower – 3, 4 dzieci).

Aby, uzyskać dokument kartę rowerową należy:

  • Przynieść wypełnione oświadczenie (podpis wychowawcy, podpis obojga rodziców tzw. zgoda) – pozostałe części karty wypełnia nauczyciel uczący techniki. (najlepiej w dniu testu praktycznego)
  • Zdjęcie legitymacyjne – podpisane z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
  • Czas wydania dokumentu zależy od złożenia wszystkich dokumentów przez uczniów z danej klasy.
  • Karta rowerowa będzie wydawana we wrześniu 2019 r.
  • Kto nie przystąpi w tym roku do części praktycznej (jazdy na rowerze), może to zrobić w przyszłym roku.